Французька кінодокументалістка та телепродюсерка Олександра Дальбек зі знімальною групою France Télévisions побувала на цвинтарі у Маріуполі, де поховані сотні людей, що загинули внаслідок російської агресії.
Джерело: французька журналістка Олександра Дальбек
Відео братської могили в Маріуполі
Ми відвідали одне з кладовищ у Маріуполі минулого тижня. Ми бачили там тисячі недавніх могил, увінчаних цілою низкою. По цей бік кладовища цифри перевищили 3000, - написала Дальбек.
Вона зазначила, що на більшості могил є лише номер, написаний фломастером і який уже стирається.
Хто такі 768? 739? 442? 834? Як загинули ці жителі Маріуполя? Чи будуть вони ідентифіковані? Де їхні родичі? Чи вижили? Іноді можна прочитати ім’я та ім’я, як у Жанни Дозорець, номер 1423, 1957 року народження, яка померла в Маріуполі 14 квітня 2022 року.
В іншому мікрорайоні розкопали три братські могили на центральному кладовищі міста. Одна з них порожня.
Туди нас хотів супроводжувати житель Маріуполя, якого ми зустріли перед імпровізованим моргом у колишньому фруктово-овочевому складі.
Агресія Росії спричинила в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто практично повністю зруйноване внаслідок ворожих обстрілів, залишається без нормального енерго-, водо- та газопостачання.
Від початку російського вторгнення у місті загинули до 22 тис. мирних жителів. Нині у заблокованому місті залишаються понад 100 тис. жителів.
Читайте також: