Зонд NASA вперше в історії увійшов в атмосферу Сонця
Категорія
Технології
Дата публікації

Зонд NASA вперше в історії увійшов в атмосферу Сонця

Зонд NASA вперше в історії увійшов в атмосферу Сонця
Джерело:  online.ua

Проходячи крізь корону Сонця, Parker Solar Probe зібрав важливу інформацію про різноманітні частинки та магнітні поля. 

Джерело: прессслужба NASA

Революція у дослідженнях Сонця

У NASA входження космічного зонду в атмосферу Сонця вже назвали величезним проривом, який можна порівняти з висадкою людини на Місяці.

Науковці очікують, що завдяки максимальному наближенню до зірки вдасться отримати нову інформацію про атмосферу Сонця та його вплив на Землю.

Дотик до Сонця за допомогою сонячного зонда Parker Solar Probe - це монументальний момент для науки про Сонце і справді видатний подвиг. Ця віха не просто дає нам глибше розуміння еволюції нашого Сонця та його впливу на нашу Сонячну систему. Все, що ми дізнаємося про нашу зірку, також допоможе нам отримати більше інформації про зірки в решті Всесвіту, - заявив помічник адміністратора Управління наукової місії у штаб-квартирі NASA у Вашингтоні Томас Зурбухен.

Завдяки максимальному наближенню до Сонця Parker Solar Probe вже встиг зробити низку нових відкриттів.

Летячи так близько до Сонця, Parker Solar Probe тепер визначає умови в магнітному шарі сонячної атмосфери - короні - чого ми не могли зробити раніше. Свідчення перебування в короні відображено в даних про магнітне поле, сонячний вітер і навіть візуально на зображеннях. Ми справді здатні бачити космічний апарат, що пролітає через корональні структури, які можна спостерігати під час повного сонячного затемнення, розповів науковий співробітник проекту Parker з лабораторії прикладної фізики Джонса Хопкінса Нур Рауафі.

Навіщо людству проводити дослідження Сонця

У Сонця, на відміну від Землі, не має твердої поверхні, однак є атмосфера, що складається з частинок, які пов'язані з Сонцем гравітацією та магнитним полем.

По мірі зростання температури та тиску у сонячних надрах атмосфера зірки досягає місць з найменшими показниками магнітного та гравітаційного полів.

Ця точка має назву критична поверхня Альфвена, що знаменує кінець сонячної атмосфери та початок сонячного вітру.

Досі дослідники не знали, де саме перебуває критична поверхня Альфвена. Ґрунтуючись на віддалених зображеннях корони, припускалося, що вона розташована в межах від 10 до 20 сонячних радіусів від поверхні Сонця. Спіральна траекторія Parker повільно наближає його до Сонця, і упродовж останніх кількох проходів зонд постійно був нижче 20 сонячних радіусів, що давало йому можливість перетнути межу.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?