ЗСУ гостро не вистачає ЗРК для захисту неба — The Times
Категорія
Україна
Дата публікації

ЗСУ гостро не вистачає ЗРК для захисту неба — The Times

ЗСУ гостро не вистачає ЗРК для захисту неба — The Times
Джерело:  online.ua

У секретних документах Міноборони США, які були оприлюднені в Інтернеті, йдеться про те, що українським військовим настільки не вистачає зенітних систем, що існує ризик втратити контроль над повітряним простором на користь злочинної армії РФ.

Джерело:  The Times

Що відомо про брак в ЗСУ систем ПВО та ЗРК 

Журналісти видання взяли коментарі в українських військових з приводу цього питання і з'ясували, що в Росії кращі технології протиповітряного захисту від ПЗРК Stinger.

Військовий зазначив, що після запуску двох ракет залишається сподіватись, щоб хоч одна з них влучила.

Ми також використовували протитанкові ракети проти них, і це зупинило їх від відправки гелікоптерів далеко вглиб нашої території, тому що вони боялися, що їх підіб'ють. Але тепер, коли росіяни знають, що у нас закінчуються боєприпаси, вони стають сміливішими. Кожного дня прибуває все більше гелікоптерів і літаків, і вони починають розуміти, що ми не можемо їх зупинити, - пояснює військовий.

Виток секретних документів Міноборони США неочікувано висвітлив слабкі сторони українських військових.

Серед іншого, через брак зенітних систем існує реальна загроза втрати контролю над повітряним простором.

Зокрема, за інформацією авторів матеріалу видання із посиланням на військових аналітиків та експертів, це може відбутись вже у травні, як раз тоді, коли Україна готується розпочати контрнаступ.

Як окупанти змінили стратегію обстрілів України 

У секретних документах Пентагону зазначається, що російські військові ймовірно вдосконалили бомбу ФАБ-500, додавши крила і систему GPS, що дозволяє їй після скидання з літака самостійно долетіти до цілі.

Літаку при цьому не потрібно заходити у ворожий повітряний простір.

Саме така бомба стала причиною потужного вибуху у російському Бєлгороді після скидання її з літака Су-34.

 Аналітики пов'язують зростання кількості таких інцидентів з різким збільшенням кількості російських військових польотів.

Наразі у військовому командуванні ЗСУ та Повітряних силах намагаються вирішити питання забезпечення захисту повітряного простору після початку контрнаступальної операцїі.

Однак західні партнери відмовляються надавати Україні винищувачі F-16 або аналогічні західні літаки.

Окрім цього журналісти видання відвідали базу управління безпілотниками у покинутому приміщенні усього за кілька кілометрів від позицій російської армії. Там українські військові показали журналістам, як швидко у них закінчуються боєприпаси.

На великий монітор виводилася трансляція з українського безпілотника, що завис неподалік від російських позицій, на якій було видно, як кілька чоловіків рухаються вперед.

Якщо їх менш ніж десять, то це марна трата міномета, вони потрібні нам, щоб вдарити по їхній артилерії, - зазначив один з українських військових.

Журналісти зазначають, що серед іншого, бійці цього підрозділу використовують БПЛА вартістю близько 6 тис доларів, оснащений камерами нічного бачення.

Інші комерційні моделі коштують близько 3 тис доларів , багато з них були придбані за допомогою краудфандингу.

Тим не менш, російська армія також вдосконалює власні системи виведення із строю ворожих БПЛА.

За словами військових, моделі, які використовують російські військові злочинці для цього, нещодавно прибули з Китаю.

Найпопулярніший безпілотник, який використовують українці, є комерційною китайською моделлю - і більший успіх Росії в їхньому глушінні викликав з українського боку припущення, що Пекін допомагає їм у цьому.

Автори матеріалу зазначають, що існують побоювання стосовно того, що вдосконалені російськими військовими системи зможуть вивести з ладу тисячі БПЛА в Україні.

Хоча безпілотники з самого початку конфлікту були визнані одним з найефективніших і найдешевших українських засобів, зараз вони стали ще більш важливими, оскільки боєприпаси закінчуються і критично потрібне точне наведення на ціль для збереження їхніх запасів.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?