Українські військові провели навчання з окремим реактивним артилерійським полком Командування морської піхоти ВМС ЗС України. З дистанції 10 км вони знищили умовні групи піхоти, колони військової техніки і опорні пункти супротивника за допомогою РСЗВ "Ураган".
Джерело: фото і відео Командування морської піхоти
"Отримавши сигнал, підрозділи РСЗВ "Ураган" вирушили в район виконання завдань і зайняли вогневі позиції. Розрахунки швидко і злагоджено підготували свої бойові машини до бою і здійснили наведення. За задумом навчання, військовослужбовці окремого реактивного полку повинні були знищити різні цілі. Зокрема, це опорні пункти, групи піхоти, колони військової техніки тощо. Стрільба РСЗВ "Ураган" велася з закритих вогневих позицій на дистанцію більш 10 кілометрів ", - розповіли про навчання українські військові.
ЗСУ з Урагану відбили атаку з боку Криму (фото - facebook.com/kmp.vmsu.ua)
Стрільби з установок 9К57 Ураган калібру 220 мм пройшли на полігоні Широкий лан у Миколаївській області. Керували навчаннями майор Сергій Ананько і майор Костянтин Злуніцін. За їхніми словами, не дивлячись на складні погодні умови, воїни-артилеристи продемонстрували високий рівень підготовки і злагодженості.
"Всі цілі були вражені, поставлені завдання були виконані в повному обсязі і у відповідні терміни", - підвело підсумки навчань командування.
Які ризики атаки Росії з боку Криму
Після окупації Криму в 2014 році Росія регулярно проводить масштабні військові навчання на українському півострові і в акваторії Чорного моря. До Криму постійно завозиться військова техніка і системи протиповітряної оборони.
За даними командування Об'єднаних сил ЗСУ, в кінці лютого поточного року Путін перекинув до Криму 3 мобільні радіолокаційні станції дециметрового діапазону "Противник-Г" і 10 розвідувальних хімічних машин РХМ-6 на базі БТР-80.
Крім того, нещодавно на озброєння Чорноморського флоту РФ прийняли новий патрульний корабель "Сергій Котов" і малий ракетний корабель "Грайворон". У ВСУ звертають на те, що ці кораблі оснащені універсальним корабельним комплексом "Калібр-НК".
У березні поточного року Росія спровокувала надзвичайно гостру ескалацію протистояння з Україною. До українських кордонів були перекинуті понад 100 тисяч військовослужбовців нібито для навчань.
Західні партнери Києва звернули увагу, що концентрація сили в районах, що межують з Україною, або в Криму перетнула рівень 2014-2015 років. Навіть після того, як Міноборони РФ оголосило про відвід підрозділів в місця постійної дислокації, союзники попередили про те, що загроза залишається.
Читайте також: