На адмінкордоні з окупованим Кримом українські військові провели навчання з відбиття морської атаки з боку противника. Десантно-штурмові війська та екіпажі гелікоптерів завдали вогневе ураження кораблям ворожого десанту.
Джерело: Генштаб ЗСУ
У навчаннях прийняли участь наземна, повітряна і морська компоненти угруповання військ, які підпорядковані Командуванню об'єднаних сил Збройних Сил України. Під час навчань військові відпрацювали питання взаємодії в ході ведення бою і швидкої зміни обстановки.
За легендою маневрів підрозділи розвідки в декількох десятках кілометрів від узбережжя виявили корабельно-катерну групу умовного противника, яка провела тактичне розгортання і наближається до місць висадки морського десанту.
"Наміром умовного противника було оволодіння опорними пунктами наших підрозділів і забезпечення висадки другої хвилі морського десанту", - пояснив командувач ОС ВСУ, генерал-лейтенант Сергій Наєв.
В ході навчань за сигналом тривоги були підняті всі необхідні сили і засоби для відображення ворожого вторгнення.
"Перший удар умовному противнику завдали екіпажі вертольотів, які послідовно завдали вогневе ураження кораблям ворожого десанту і створили сприятливі умови підрозділам десантно-штурмових військ за підтримки бронетранспортерів зайняти оборону вздовж берегової смуги", - підвів підсумки навчань Сергій Наєв.
Які ризики атаки Росії з боку Криму
Після окупації Криму в 2014 році Росія регулярно проводить масштабні військові навчання на українському півострові і в акваторії Чорного моря. До Криму постійно завозиться військова техніка і системи протиповітряної оборони.
За даними командування Об'єднаних сил ЗСУ, в кінці лютого поточного року Путін перекинув до Криму 3 мобільних радіолокаційних станції дециметрового діапазону "Противник-Г" і 10 розвідувальних хімічних машин РХМ-6 на базі БТР-80.
Крім того, нещодавно на озброєння Чорноморського флоту РФ прийняли новий патрульний корабель "Сергій Котов" і малий ракетний корабель "Грайворон". У ВСУ звертають на те, що ці кораблі оснащені універсальним корабельним комплексом "Калібр-НК".
У березні поточного року Росія спровокувала надзвичайно гостру ескалацію протистояння з Україною. До українських кордонів були перекинуті понад 100 тисяч військовослужбовців нібито для навчань.
Західні партнери Києва звернули увагу, що концентрація сили в районах, що межують з Україною, або в Криму перетнула рівень 2014-2015 років. Навіть після того, як Міноборони РФ оголосило про відвід підрозділів в місця постійної дислокації, союзники попередили про те, що загроза залишається.
Читайте також: