ЗСУ підірвали оборонні можливості армії РФ на Харківщині та на Херсонщині
Категорія
Україна
Дата публікації

ЗСУ підірвали оборонні можливості армії РФ на Харківщині та на Херсонщині

ЗСУ підірвали оборонні можливості армії РФ на Харківщині та на Херсонщині
Джерело:  online.ua

Аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) вказують, що після стрімкого та успішного контрнаступу ЗСУ на Харківщині кремлівська окупаційна армія не взмозі посилити лінію оборони на відповідних ділянках фронту.

Джерело: ISW

Окупанти втрачають позиції на Харківщині та Херсонщині 

Аналітики наголошують, що наразі активні бойові дії точаться в районі населеного пункту Лиман. Однак кремлівських окупантів дуже лякає перспектива форсування українськими військовими річки Сіверський Донець.

Війська РФ, ймовірно, зосереджені біля лінії Лиман-Ямполь, бо вважають, що вона буде потенційною ціллю для українського наступу, - припускають аналітики ISW.

При цьому кремлівська армія не здатна зміцнити нову лінію фронту і підрозділи окупантів продовжують тікати зі східної частини Харківської області для передислокації на інші напрямки, зокрема, у Донецькій області.

Це свідчить про те, що російське командування не надає першочергової ваги для зміцнення вразливих позицій на схід від річки Оскіл, - підкреслюють аналітики ISW.

Представники Пентагону, у свою чергу зазначили, що більша частина підрозділів кремлівської армії відступила з території Харківщини до РФ.

Біля Харкова, за нашими даними, російські сили в основному поступилися українцям своїми територіальними здобутками та відступили на північ і схід. Багато з них перейшли через кордон із РФ, - підкреслив представник Пентагону.

Таким чином посадовець спростував твердження російської пропаганди про те, що відхід окупантів з Харківської області був запланований і покликаний посилити угруповання на Донбасі.

За словами представника Пентагону, РФ зосередилася на ділянці фронту від Сіверська до Бахмута у Донецькій області.

Бахмут продовжує залишатися тим центром, де російські сили намагаються завоювати позиції. Ми продовжуємо спостерігати інтенсивне застосування артилерії та авіаударів, - наголосив представник Пентагону.

Між тим радник керівника ОП Олексій Арестович зазначив, що кремлівська армія наразі намагається закріпитись на правому березі річки Оскол поблизу Ізюму, проте, за його словами, це нічого не дасть окупантам.

На схід від Ізюма противник зумів "зачепитися" по природному рубежу на іншому березі ріки. Основний урок цієї війни - що оборона по природнім рубежам "рулить". Попри весь наш крутий біг, вони стали по той бік річки і благополучно утримують її, - зазначив Арестович.

Проте, за словами Арестовича, навіть ці успіхи для росіян нічого не означають, адже просування ЗСУ до Святогорська ставить окупантів під Осколом "у неприємну ситуацію, яка невідомо чим для них закінчиться".

Успіхи ЗСУ на півдні України

У той же час аналітики ISW відзначають успіхи українських військових під час контрнаступу на Херсонщині.

Супутникові знімки позицій РФ у Киселівці (за 15 км на північний захід від Херсона) показують, що всі російські машини, окрім чотирьох, відійшли від попередніх передових позицій, - зазначають в ISW.

В ISW пояснили, що Киселівка є оперативно важливим місцем для російських військ навколо Херсона, оскільки це останній великий населений пункт уздовж шосе E58 і залізничної лінії між нинішніми українськими позиціями та Чорнобаївкою, крайньою частиною Херсона.

Очевидне відведення російських військ із цієї позиції може порушити здатність росіян захистити північно-західні околиці міста Херсона та свідчить про те, що російські війська в цьому районі відчувають безпосередню загрозу своїм позиціям, - наголошують в ISW.

Речниця Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк 12 вересня заявила, що російські війська, розташовані на правому березі Дніпра в Херсонській області, намагаються домовитися про капітуляцію під егідою міжнародного права.

Повідомлення про переговори та про капітуляцію є індикаторами того, що українські контрнаступи на півдні відбуваються у швидкому темпі, - підкреслюють аналітики ISW.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?