ЗСУ стрімко наближаються до Сватового та Кремінної на Луганщині та руйнують оборону армії РФ
Категорія
Україна
Дата публікації

ЗСУ стрімко наближаються до Сватового та Кремінної на Луганщині та руйнують оборону армії РФ

ЗСУ стрімко наближаються до Сватового та Кремінної на Луганщині та руйнують оборону армії РФ
Джерело:  online.ua

Аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що українські військові успішно просуваються у напрямку Сватового та Кремінної на Луганщині та тримають потужну оборону на Донеччині. 

Джерело:  ISW

Що відомо про ситуацію у зоні бойвих дій на сході України 

Зазначається, що російські окупаційні війська намагаються вести наступ в районі Бахмуту, Авдіївки та Вугледару на Донеччині. Наразі ці напрямки є найбільш напруженими.

Протягом 8 листопада українським військовим вдалось ще більше наблизитись на північний захід від Сватового, де кремлівські окупанти тримають лінію оборони.

Зокрема, за попередньою інформацією, українські військові могли звільнити Новоселівське, за 14 км на північний захід від Сватового.

Також російські "воєнкори" повідомляють, що українські війська йшли в атаку на Куземівку, яка розташована за 13 км на північний захід від Сватового.

Також російські ЗМІ та воєнкори заявляють про наступ ЗСУ у напрямку Кремінної.

ЗСУ атакують Кремінну з районів зосередження навколо Червонопопівки, приблизно за 5 км на північний захід від Кремінної - у цьому районі стоять частини російської 20-ї загальновійськової армії, які проводять контратаки в цьому районі, щоб утруднити спроби українського наступу.

Крім того, російські війська провели обмежену наземну атаку за 10 км на південь від Кремінної, щоб відновити втрачені позиції в районі Білогорівки.

Російські джерела стверджували, що бійці групи Вагнера прорвали українські оборонні рубежі у Білогорівці, проте ISW не виявила незалежних підтверджень того, що російські війська увійшли до Білогорівки або взяли її під свій контроль, - наголошують аналітики.

Експерти додали, що "вагнерівці" взяли на себе "виняткову відповідальність за успіхи Росії навколо Бахмута", намагаючись зміцнити свою репутацію "улюбленої ударної сили Кремля", незважаючи на те, що це не єдине угруповання, розгорнуте в цьому районі.

Вагнер, швидше за все, використовуватиме Білогорівку для досягнення аналогічного ефекту, - підкреслюють в ISW.

При цьому кремлівська армія не припиняє спроб наступу в районі Бахмуту на Донеччині. Зокрема, українські військові відбили ворожі атаки на сам Бахмут і на південь від Бахмута в районі Іванграда, Кліщіївки, Майорська та Опитного.

Лінія Бахмут-Авдіївка-Вугледар є найгарячішою ділянкою фронту, а ворожі війська групи Вагнера складають більшу частину ударних груп РФ на Бахмутському напрямку.

Російське джерело повідомило, що їхні сили практично не досягли прогресу на лінії фронту в Донецькій області, особливо в районі Соледара через потужний опір ЗСУ.

Окупанти 8 листопада продовжили наступальні операції у районі Авдіївка-Донецьк. Українські сили відбили атаки російських військ у Красногорівці (на північно-західній околиці Донецька) та Мар'їнці (на південно-західній околиці Донецька), коментували ситуацію в Генштабі ЗСУ.

Російські "воєнкори" стверджували, що загарбники штурмували українські позиції у Красногорівці та Мар'їнці та нібито прорвали оборону ЗСУ у н.п. Водяне (на північно-західній околиці Донецька).

8 листопада російські сили продовжили наступальні операції у західній частині Донецької області. ЗСУ відбили атаки противника в районах Павлівки та Водяного (обидва приблизно за 50 км на південний захід від Донецька).

При цьому Міноборони РФ заявляє, що українські сили двічі без успіху атакували Новомихайлівку та Павлівку, а російські джерела розширили повідомлення про бої у цих районах і стверджують, що ЗСУ перекидають у цей район додаткові підрозділи для утримання кордону.

За словами російських джерел, втрати ЗС РФ в районі Павлівки набагато серйозніші за цифри, представлені Міноборони Росії, і "що незабаром російських танків не залишиться".

Також аналітики звертають увагу, що непропорційний фінансовий тягар російських зусиль щодо формування збройних сил, як і раніше, лягає головним чином на бюджети регіонів у РФ, викликаючи негативну реакцію громадськості.

Фінансові та бюрократичні проблеми продовжують перешкоджати зусиллям Росії щодо поповнення колишніх елітних підрозділів, що захищають важливі ділянки лінії фронту, що потенційно загрожує цілісності російської оборони в окупованих частинах України, - наголошують аналітики ISW.

Що відомо про контрнаступ ЗСУ на півдні України

На Херсонщині російські окупаційні війська намагаються утримати окуповані території та споруджують бетонні укріплення у Голій Пристані, приблизно за 8 км на південь від Херсона на східному березі Дніпра.

Російські джерела стверджували, що 8 листопада ЗСУ провели "обмежені та безуспішні" наземні атаки на всій території Херсонської області, зокрема намагалися атакувати біля Правдіно (25 км на північний захід від Херсона), у західній частині області неподалік адмінкордону з Миколаївською областю біля н.п. Сухий Ставок та Давидів Брід, а також на півночі Херсонської області у напрямку Суханове (35 км на північ від Берислава).

Протягом минулої двох діб, 7 та 8 листопада, українські сили продовжили операцію щодо блокування районів зосередження російських військ у Херсонській області. Українські військові джерела підтвердили, що удари ЗСУ знищили скупчення російської техніки та значні запаси пального у Голій Пристані та інших районах зосередження сил окупантів у Херсонському та Бериславському районах.

Крім того, за словами одного з російських "воєнкорів", українські війська завдали ракетного удару по Олешках, за 5 км на південь від Херсона.

Російська окупаційна влада в Херсонській області може намагатися витіснити мешканців із західної частини області, перерізавши комунікації на західному березі Дніпра, - наголошують в ISW.

Що відомо про поточні та загальні втрати армії РФ 

За інформацією Генштабу ЗСУ, тільки протягом минулої доби українські військові ліквідували ще 789 російських загарбників.

Загальні втрати армії РФ від початку повномасштабної війни складають:

  • особового складу - близько 77 тис 950 (+780) осіб ліквідовано,

  • танків ‒ 2 тис 801 (+15) од,

  • бойових броньованих машин - 5 тис 666 (+12) од,

  • артилерійських систем - 1 тис 802 (+11) од,

  • РСЗВ - 393 (+2) од,

  • засоби ППО - 205 (+2) од,

  • літаків - 278 (+0) од,

  • гелікоптерів - 260 (+0) од,

  • БПЛА оперативно-тактичного рівня - 1 тис 483 (+7),

  • крилаті ракети - 399 (+0),

  • кораблі /катери - 16 (+0) од,

  • автомобільної техніки та автоцистерн - 4 тис 227 (+11) од,

  • спеціальна техніка - 159 (+0).

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?