За інформацією аналітиків з Інституту вивчення війни (ISW), українські військові продовжують вести запеклі бої в районі Бахмута, Авдіївки та Мар'їнки, намагаючись унеможливити подальше просування злочинної армії РФ на цих напрямках.
Джерело: звіт ISW
Що відомо про ситуацію на сході України та втрати окупантів
Аналітики зазначають, що протягом 20 травня російські військові злочинці продовжували спроби проведення обмежених наземних атак в районі Кремінної на Луганщині.
За інформацією Генштабу ЗСУ, підрозділи армії РФ безуспішно намагались вести наступ поблизу Білогорівки, за 12 км на південь від Кремінної.
За твердженнями одного з російських блогерів, російські військові злочинці намагались вести наступ в районі Серебрянського лісу та просувались у бік Григорівки (11 км на південь від Кремінної).
Речник Східного угруповання Сил оборони Сергій Череватий повідомив, що динаміка наступальних дій окупантів в районах Куп'янська, Сватового та Кремінної протягом останнього часу знизилась з 5-7 щоденних спроб атак до однієї.
За твердженнями російських військових, протягом 19 травня ЗСУ провели низку невдалих атак, намагаючись повернути втрачені позиції поблизу Масютівки, за 13 км на північний схід від Куп’янська.
За інформацією аналітиків ISW, наразі не має ніяких підтверджень захоплення росіянами Масютівки чи створення російського плацдарму на західному березі річки Оскіл.
У той же час, як російські, так і українські джерела підтверджують продовження важких боїв на північному та південному флангах Бахмута у напрямках населених пунктів Іванівське, за 6 км на захід від Бахмута, Ступочки, за 13 км на південний захід від Бахмута, та Біла Гора, за 12 км на південний захід від Бахмута.
19 травня українські військові повідомили, що повернули під свій контроль близько чотирьох квадратних кілометрів додаткової території поблизу Бахмута.
У той же час росіяни заявляють, що ЗСУ не припиняють обмежених наземних атак поблизу Кліщіївки, за 6 км на південний захід від Бахмута.
Українські контратаки на північ, захід, і на південний захід від Бахмуту ускладнять будь-яке подальше просування Росії за Бахмут найближчим часом.
За інформацією Генштабу ЗСУ, російські військові злочинці безуспішно намагались наступати поблизу Новокалинового, за 8 км на північ від Авдіївки, Степового, за 2 км на північ від Авдіївки, Північного, за 5 км на захід від Авдіївки, Первомайського, за 11 км на південний захід від Авдіївки та Новомихайлівки, за 36 км на південний захід від Авдіївки.
Російський блогер заявив, що минулого тижня українські війська здійснили кілька успішних наступів на донецькому напрямку, але російські сили стабілізували фронт біля Красногорівки.
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що українська оборона в Мар’їнці змусила російські війська наступати на північному та південному флангах.
Українські війська завдали удару по маріупольському аеропорту в ніч на 19 травня. Деякі російські джерела припустили, що українські сили використовували ракети Storm Shadow для націлювання.
Востаннє українські сили завдавали ударів по Маріуполю в лютому, до поставки далекобійних ракет.
Деякі джерела припустили, що українські війська використовували наземні бомби малого діаметра (GLSDB) під час цих ударів.
Російські блогери стверджували, що російська ППО перехопила дві додаткові ракети вранці 20 травня.
Що відомо про втрати окупантів та ситуацію на півдні України
Тільки протягом минулої доби, за інформацією Генштабу ЗСУ, українські військові ліквідували ще 730 кремлівських загарбників.
Загальні втрати злочинної російської армії від початку війни складають:
особового складу ‒ близько 203 тис 160 (+730) осіб ліквідовано,
танків ‒ 3 тис 783 (+2) од,
бойових броньованих машин ‒ 7 тис 398 (+16) од,
артилерійських систем – 3 тис 258 (+29) од,
РСЗВ – 564 (+0) од,
засоби ППО ‒ 327 (+2) од,
літаків – 308 (+0) од,
гелікоптерів – 294 (+0) од,
БПЛА оперативно-тактичного рівня – 2 тис 822 (+21),
крилаті ракети ‒ 1 тис 11 (+0),
кораблі /катери ‒ 18 (+0) од,
автомобільної техніки та автоцистерн – 6 тис 115 (+12) од,
спеціальна техніка / special equipment ‒ 425 (+2).
За інформацією видання The Washington Post із посиланням на командувача Оперативного угруповання Сил оборони "Херсон" Михайла Драпатого, українські сили спецоперацій проводять рейди на лівому березі Дніпра на окупованих територіях Херсонської області, однак не утримують постійних позицій.
Драпатий додав, що українські десантники двічі на тиждень тренуються для операцій з форсування Дніпра за допомогою катерів і понтонних мостів.
Також видання зазначає, що українці почали будівництво переправ, які можна було б використовувати для транспортування важкого озброєння через річку.
За словами Драпатого, українські військові можуть використати систему островів в дельті Дніпра для початку контрнаступу на лівому березі річки.
Зокрема, Драпатий підкреслив, що ЗСУ контролюють близько 90% цих островів.
Він підкреслив той факт, що російські війська стурбовані тим, що Україна готується до активних дій на Херсонському напрямку, і що нещодавно вони почали зміцнювати свою оборону в тилу та мінувати східний берег.
За інформацією The Washington Post, російські позиції на східному березі знаходяться на відстані до 4,8 км від річки Дніпро, хоча ISW не спостерігало візуального підтвердження цієї інформації.
Геолокаційні кадри, опубліковані 20 травня, показують, що українські сили діють на додаткових ділянках острова Черкеського (26 км на південний захід від міста Херсона).
20 травня російський блогер заявив, що ЗСУ контратакували поблизу Дорожнянки Запорізької області (7 км на південь від Гуляйполя) і досягли незначних успіхів у цьому районі.
ISW не спостерігав візуального підтвердження нещодавніх досягнень України в районі Гуляйполя.
20 травня центр "Український опір" повідомив, що глава Чечні Рамзан Кадиров перекинув до Запорізької області додаткові підрозділи мотострілецького батальйону "Юг-Ахмат".
Читайте також:
ЗСУ відбили 53 атаки армії РФ і вразили 10 районів зосередження ворожої сили — зведення Генштабу;
Чи розпочався вже контрнаступ ЗСУ — відповідь очільника ГУР Буданова;
ЗСУ звільнили понад 20 квадратних кілометрів у районі Бахмуту — Маляр