ЗСУ відтісняють армію РФ в районі Бахмуту
Категорія
Україна
Дата публікації

ЗСУ відтісняють армію РФ в районі Бахмуту

ЗСУ відтісняють армію РФ в районі Бахмуту
Джерело:  online.ua

Українським військовим вдалось відтіснити підрозділи злочинної армії РФ від Кліщіївки порядом із Бахмутом на Донеччині. 

Джерело:  DeepState

Що відомо про успіхи ЗСУ в районі Бахмуту  

Відповідно до сервісу електронних карт, українським військовим вдалось взяти під контроль висоту 233.3 поблизу Кліщіївки.

За інформацією екс-командира полку "Азов", майора ЗСУ, заступника командира 3 окремої штурмової бригади Максима Жоріна, наразі українські військові тільки наближаються до того, щоб взяти окупований армією РФ Бахмут під вогневий контроль.

Військовий підкреслив, що ситуація в районі міста залишається важкою.

Я б поки не робив таких заяв, що місто знаходиться прям все під вогневим контролем. Це не зовсім так. Ми лише на шляху до цього. Але можу з упевненістю сказати, що наша мета - це не тільки вогневий контроль над містом, а й повне його оточення для того, щоб надалі зробити знаходження супротивника там неможливим, - пояснив Жорін.

Яка наразі ситуація в районі Бахмуту 

Між тим бійці 28-ої ОМБр імені Лицарів Зимового Походу вибили російських військових злочинців з позицій на півдні в районі Бахмуту.

Захисники зазначили, що вели жорстокий бій з ворогом весь день: спочатку нищили бліндажі росіян, а потім, виявивши підрозділ окупантів, що діяв під командуванням ворожого спецпризначенця - почалася "зачистка" позицій.

Ворог довго не хотів здаватися, але під вогневим тиском піхоти та мінометів зрештою був змушений тікати далі, де його вже добила наша артилерія, - зазначили військові.

Окрім цього українські військові також змусили російських військових злочинців відступити у районі Новодарівки на території Запорізької області.

Читайте також: 

Категорія
Україна
Дата публікації

Українські дрони завдають значних втрат штурмовикам КНДР на Курщині

Українські дрони завдають значних втрат штурмовикам КНДР на Курщині
Джерело:  ISW

Використання великих штурмових груп військових КНДР у бойових діях на боці Росії, попри часті атаки українських безпілотників спричиняє високий рівень втрат серед військовослужбовців КНДР.

Головні тези:

  • Великі втрати штурмовиків КНДР на Курщині через часті атаки українських безпілотників.
  • Північнокорейські війська зазнають значних втрат у бою, не вміючи ефективно протидіяти дронам.
  • Неуспішний штурм під Курщині з браком боєприпасів та втратами 500 осіб.
  • Захоплення в полон військових з Північної Кореї українськими військовими в Курській області.
  • Погіршення здатності КНДР засвоювати бойовий досвід та військову стратегію у разі безуспішного використання штурмовиків та нездатності протистояти дронам.

Аналітики проаналізували втрати солдатів КНДР на Курщині

Як зазначають в ISW, північнокорейські сили, ймовірно, зазнають значних втрат через часті атаки українських безпілотників, що вплине на здатність військового командування КНДР засвоїти уроки цієї війни".

Видання The Washington Post повідомило, що північнокорейські військові, які діють у Курській області, використовують тактику атак великими групами за підтримки російської артилерії та безпілотників.

Вони, на відміну від російських сил, ігнорують удари дронів і продовжують рухатися вперед, зазнаючи значних втрат.

Українські військові відзначають труднощі зі зв’язком між російськими та північнокорейськими підрозділами, що ускладнює координацію дій.

Наприкінці 2024 року північнокорейські війська здійснили штурм силами до 500 осіб, перевищуючи чисельність українських сил у шість разів. Через брак боєприпасів українські військові змушені були відступити після восьмигодинного бою.

Якщо російське командування продовжить використовувати північнокорейські війська в атаках з великими втратами, це значно погіршить їхню здатність засвоювати бойовий досвід. Нездатність ефективно протидіяти дронам також знизить користь, яку КНДР зможе отримати з цієї війни.

Зеленський розповів про нове досягнення бійців ЗСУ

Як повідомив глава держави Володимир Зеленський 11 січня, Силам оборони України вдалося захопити в полон військових з Північної Кореї. Це сталося на території Курської області РФ.

За словами глави держави, йдеться про двох солдатів КНДР, які хоч і були поранені, але вижили, були доставлені в Київ, а зараз спілкуються зі слідчими СБУ.

Це завдання було непросте: зазвичай росіяни й інші військові з Північної Кореї добивають своїх поранених і роблять усе, щоб не збереглося доказів участі ще однієї держави — Північної Кореї — у війні проти України.

Категорія
Політика
Дата публікації

Іншого виходу немає. Азербайджан кинув виклик Вірменії

Алієв
Джерело:  online.ua

Азербайджанський лідер Ільхам Алієв почав стверджувати, що його країна сусідить із "фашистською державою", маючи на увазі Вірменію. Ба більше, президент додав, що вважає її "джерелом загрози для регіону".

Головні тези:

  • Лідер Азербайджану спровокував нову хвилю ескалації у регіоні.
  • Вірменська влада поки не відреагувала на заяви президента Алієва.
  • Дізнайтеся про попередні переговори між Азербайджаном і Вірменією.

Алієв почав публічно погрожувати Вірменії

Як стверджує президент Азербайджану, Вірменія "фактично є джерелом загрози для регіону", а незалежна вірменська держава "по суті є фашистською державою".

Ільхам Алієв також почав стверджувати, що нею "протягом майже 30 років керували носії фашистської ідеології".

Тому фашизм має бути знищений. Його знищить або керівництво Вірменії, або ми. Іншого виходу в нас немає.

Ільхам Алієв

Ільхам Алієв

Президент Азербайджану

Що важливо розуміти, гучна та неочікувана заява азербайджанського лідера де-факто знамену собою нову хвилю ескалацію у відносинах офіційних Баку та Єревана.

Вірменська влада поки не відреагувала на погрози Ільхама Алієва.

Що відомо про переговори Азербайджану та Вірменії

Ще в серпні 2024 року прем’єр Вірменії Нікол Пашинян повідомив, що Єреван запропонував Баку підписати вже узгоджені частини проєкту мирного договору.

Як стверджує політик, його команда направила нову пропозицію Азербайджану, як тільки вона була готова.

Нікол Пашинян також додав, що в останньому проєкті мирного договору із 17 статей 13 повністю узгоджені, а ще у трьох статтях переважно узгоджений словниковий запас.

Суть нашої пропозиції така: беремо всі узгоджені статті та формулювання і підписуємо це як мирний договір. Ми вважаємо це можливим, оскільки в них закріплені всі фундаментальні принципи миру між Вірменією та Азербайджаном.

Нікол Пашинян

Нікол Пашинян

Прем’єр-міністр Вірменії

За його словами, Єреван пропонує продовжити обговорення питань, які не будуть охоплені угодою.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?