За інформацією журналістів видання The New York Times, українські військові вимушені захищатись від масованих атак окупаційної армії РФ іранськими дронами-камікадзе за допомогою дорогих західних ракет.
Джерело: NYT
ППО ЗСУ використовують проти іранських БПЛА С-300 та NASAMS
Зазначається, що збиття БПЛА ракетами коштує у 7 разів дорожче, а ніж його запуск окупаційною армією РФ.
Виробництво іранських безпілотників може коштувати всього 20 тисяч доларів, в той час як вартість запуску однієї з ракет класу "земля-повітря", використовуваних Україною, може варіюватися від 140 тисяч доларів для С-300 радянської епохи до 500 тисяч доларів для NASAMS американського виробництва, - зазначається у матеріалі.
Зазвичай ЗСУ використовували стрілецьку зброю по іранських БПЛА, але оскільки Росія почала все частіше застосовувати дрони вночі, Україна перейшла на західні системи ЗРК і авіацію.
Однак деякі аналітики підкреслюють, що все ж дешевше збити БПЛА системою NASAMS, ніж ремонтувати пошкоджену або зруйновану електростанцію.
За словами представника Головного управління військової розвідки Міноборони України Вадима Скібіцького, в окупаційної армії РФ залишилось запасів ракет максимум на 2-3 масовані атаки.
Йдеться про Х-101, Х-555 і "Калібри". Є ще окремо "Іскандери", тобто балістичні ракети, але їх ми не беремо до розрахунку. Х-101, Х-555 і "Калібри" - це високоточні ракети, які можуть застосовуватися на велику дальність. Тому що, наприклад, ефективний радіус застосування у Х-22 - 350 кілометрів. Відповідно, вони їх застосовують, але не дуже багато, - підкреслив представник ГУР.
За його словами, під час кожної з цих атак окупанти можуть запустити по Україні до 80 ракет, а може й більше.
Наприклад, 31 грудня агресор застосував лише 20 крилатих ракет, хоча перед цим застосовували приблизно 70 чи навіть більше. Тож, кажучи про 2-3 удари, ми маємо на увазі саме масовану атаку, - пояснив Скібіцький.
Представник ГУР також зазначив, що окупаційна армія РФ запускає іранські БПЛА групами, прагнучі виснажити підрозділи українських ППО.
Скібіцький припустив, що у разі запуску великої кількості ворожих БПЛА на одному напрямку система ППО може не витримати таку атаку.
Масований рій дронів спрямований на те, щоб прорвати нашу систему ППО і влучити в об'єкти. А якщо запускати малу кількість – 5-10 – не буде такого ефекту. І вони намагаються саме великою кількістю запускати у тому числі для прориву нашої системи ППО. Це підтверджують наші Повітряні сили. За їхніми словами, коли були останні атаки, вперше комплекси NASAMS перезаряджалися фактично під час нальоту, - зазначив представник ГУР.
За його словами, окупанти всіляко намагаються заплутати ЗСУ, змінюючи напрямки запуску чи висоти. Зокрема, раніше РФ запускала дрони-камікадзе з Криму, а тепер зі східного узбережжя Азовського моря.
Також Скібіцький наголосив, що Росія має проблеми з арсеналом, тому ворог завдає ударів по Україні і ракетам, і дронами.
Вони намагаються застосувати те, що в них залишилося. А в них реально є проблеми з арсеналом, в тому числі і з безпілотниками, - підкреслив Скібіцький.
Читайте також: