З'явився мобільний застосунок «Йой» для вивчення української мови дітьми, які є носіями угорської чи румунської. Програма насамперед спрямована на нацменшини Закарпаття та Буковини, однак її можна використовувати й для навчання школярів-носіїв інших мов.
Джерело: «Нова українська школа»
Ключовим завданням проєкту називають популяризацію вивчення мови, яка часто є другою для багатьох меншин, групи яких особливо щільно сконцентровані в вищезгаданих регіонах. Назву перейняли з філософії розваг. Такий вигук – доволі поширений під час будь-яких емоційних словесних проявів, перш за все в південно-західних областях країни.
Вигук багатозначний і гнучкий. Наприклад, можна сказати “Йой, класно” чи “Йой, спробуй ще раз”. Тобто він може передавати різні відтінки значень і конотацій, він короткий і влучний, – уточнює радник із питань мови проєкту «Навчаємось разом» Ігор Хворостяний.
Розробники спираються на численні сюжетні лінії, головними героями яких є хлопчик Лулу й дівчинка Лоло. Все розраховано на дітей 1 – 4 класів. Як пояснює радник, їхні імена – базовий набір складів, які легко вимовити в будь-якій мові.
Лулу й Лоло ведуть діалог із тим, хто навчається, мотивують, допомагають і підтримують. Наприклад, кажуть: “Спробуй ще раз” або “Зроби краще”, якщо виконати завдання не вдалося. Також підбадьорюють, якщо користувач легко виконує завдання: “Тобі вдасться”.
Не представники національних меншин також можуть користуватися додатком, але, як припускає Ігор Хворостяний, він може бути для них залегким. Застосунок безплатний. Радник Хворостяний деталізує особливості методики вивчення:
З погляду нейропсихології, нейронні зв’язки закріплюються повтореннями, тобто проганянням сигналу через нейрони. Якщо багато разів повторювати матеріал, закріплюється лексика, букви, звуки. Зрештою, усе це працює на глобальне надзавдання – щоби кожна дитина в Україні могла вільно спілкуватися державною мовою. Не бути в ізоляції – а вільно комунікувати в межах своєї держави.
Розробники визнають, що "Йой" — не панацея, малеча навряд чи одразу вільно заговорить українською досконало, однак це хороший допоміжний засіб для покращення лінгвістичних здібностей учнів молодших класів.
Читайте також:
Випробування нового авіаносця США бомбою закінчилися землетрусом — відео;
США відправили в Чорне море ракетного есмінця на підтримку України;
Найдавніше зображення привида знайшли у близькосхідному відділі Британського музею