17-річний український плавець встановив нацрекорд на чемпіонаті світу – відео

Український плавець Олександр Желтяков став другим на чемпіонаті світу серед юнаків. Він також оновив національний рекорд серед юніорів і дорослих на цій дистанції – 24,91 секунди.

Джерело: World Aquatics

Українець побив нацрекорд на чемпіонаті світу

Желтяков взяв участь у запливі на дистанції 50 метрів на спині. У фінал він вийшов із четвертого місця, показавши час 25,21 секунди.

У вирішальному запливі 17-річний спортсмен поліпшив свій результат на 0,3 секунди, що дало йому змогу вибороти срібну медаль чемпіонату світу.

Окрім цього плавець оновив національний рекорд серед юніорів і дорослих на цій дистанції - 24,91 секунди.

Раніше найкращий результат в історії України належав Богдану Касьяну, який на Всесвітніх іграх показав час 25,09 секунди.

До слова, це не єдиний національний рекорд в активі Желтякова. Олександру належать найкращі результати на дистанціях 100 і 200 метрів на спині, а також у змішаній естафеті 4×100 м комплексним стилем.

Українські плавці вибороли нагороди на молодіжному чемпіонаті Європи

В ірландському Дубліні завершився молодіжний чемпіонат Європи з плавання. Цьогорічна континентальна першість серед плавців та плавчинь у віковій категорії U23 проводилася вперше в історії.

До команди України на турнір увійшли шість спортсменів: Владислав Бухов, Денис Кесіль, Ілля Лінник, Володимир Лісовець, Вадим Науменко та Максим Овчінніков.

Найкращий результат серед українських плавців показав Владислав Бухов. 21-річний киянин здобув "золото" у Skins Race та став третім на дистанції 50 метрів вільним стилем.

Ще одну "бронзу" збірній України приніс виступ Максима Овчіннікова на дистанції 200 метрів брасом.