Американські медики виявили неочікувану причину безсоння
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Американські медики виявили неочікувану причину безсоння

Сон
Джерело:  online.ua

Дослідники з Університету Каліфорнії з'ясували, що причиною погіршення сну, або труднощів із засинанням, а також постійної сонливості протягом дня може бути перенесена колись черепно-мозкова травма. 

Головні тези:

  • Черепно-мозкові травми можуть бути причиною порушень сну, засинання та постійної сонливості протягом дня.
  • Дослідження показало, що ветерани з колись перенесеними травмами мають вдвічі вищий ризик розвитку проблем зі сном порівняно з контрольною групою.
  • Легкі струси мозку можуть негативно впливати на якість сну більш, ніж важкі або середні травми.
  • Посттравматичний стресовий розлад не впливає на ризик виникнення проблем зі сном після черепно-мозкових травм.
  • Важливість розробки стратегій для запобігання та раннього виявлення порушень сну для покращення якості життя та процесу реабілітації пацієнтів.

Як струси мозку можуть призводити до проблем зі сном

У рамках власного дослідження, опублікованого у виданні American Academy of Neurology, американські науковці перевіряли зв'язок між черепно-мозковими травмами та порушеннями сну.

Зокрема, дослідники проаналізували інформацію про понад 98,7 тис ветеранів армії США протягом останніх 20 років, серед яких були ті, хто отримав черепно-мозкові травми, так ті, хто таких травм не мав.

Черепно-мозкові травми значно підвищують ризик порушень сну
безсоння

У рамках дослідження не розглядались ті, хто від самого початку скаржився на проблеми зі сном.

За результатами дослідження з’ясувалось, що у 23% ветеранів, які колись отримували черепно-мозкові травми, протягом наступних 14 років поступово розвивались проблеми зі сном, які тривали протягом щонайменше 2 років.

У контрольній групі порушення сну спостерігалися лише у 16% учасників. Зокрема, у 11% ветеранів із травмами діагностували апное під час сну, у 12% — безсоння, тоді як у контрольній групі ці показники становили приблизно 8% та 7% відповідно.

Які саме типи струсів мозку впливають на виникнення проблем зі сном

Після корегування отриманих даних з урахуванням різних факторів ризику, включаючи діабет, куріння та вживання психоактивних речовин, науковці дійшли висновку, що наявність черепно-мозкових травм підвищує ризик виникнення порушень сну більш на 40%.

Зв'язок між травмами та порушеннями сну був особливо вираженим у тих, хто переніс легкий струс мозку, на відміну від тих, хто отримав важкі або середні травми.

Цікаво, що наявність посттравматичного стресового розладу (ПТСР), що часто зустрічається у солдатів, не впливала на ризик виникнення проблем зі сном після черепно-мозкових травм.

Автори дослідження підкреслюють важливість розробки стратегій для запобігання та раннього виявлення порушень сну, оскільки вони негативно впливають на якість життя та процес реабілітації пацієнтів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?