Збройні сили України будуть продовжувати бої за Бахмут, щоби виснажити елітні підрозділи ПВК "Вагнера". До такого висновку дійшли американські аналітики з Інституту вивчення війни.
Джерело: ISW
Чому ЗСУ не відступають з Бахмута
Іноземні експерти звертають увагу на те, що боротьба за Бахмут стала для України стратегічно важливою через склад російських сил, які дислокуються в районі міста.
Згідно з даними деяких західних ЗМІ, Збройні сили України витрачають елітні війська і дефіцитне обладнання в основному на новобранців Групи "Вагнера", які є "гарматним м'ясом".
Американські аналітики згодні з цим припущенням. Вони також зазначають, що резерв російських в'язнів, придатних для бойових дій, не є безмежним, і ліквідація десятків тисяч із них у Бахмуті означає, що їх не використають для більш важливих боїв.
ПВК "Вагнера" змінила тактику біля Бахмута
Згідно з даними американських експертів, "вагнерівці" вирішили залучити до боїв за Бахмут більш високоякісні спецпідрозділи та елементи регулярних військ.
Бахмутська битва може серйозно підірвати найкращі сили "Вагнера". Засновник ПВК Євген Пригожин, судячи з його нещодавніх заяв, мабуть, побоюється, що Міноборони Росії веде битву за Бахмут до останнього бійця "Вагнера, – припускають представники ISW.
На переконання іноземних експертів, серйозна деградація або ж тотальне знищення елітних бойових сил ПВК "Вагнера" стане для ЗСУ великою перемогою на фронті.
Нанесення серйозної шкоди впливу і репутації Пригожина, одного з найрадикальніших російських націоналістів, було б важливим досягненням з точки зору довгострокових перспектив відновлення розсудливості в Росії. Це в інтересах США, а також в інтересах України, і вона піднімає ставки в битві за Бахмут, – пояснюють американські аналітики.
Читайте також:
Зеленський пояснив сенс рішення щодо подальшої оборони Бахмута
Череватий розтлумачив слова Сирського про "найвищий рівень напруження" в Бахмуті
Глава Пентагону Остін оцінив стратегічне значення Бахмуту