Команда археологів під керівництвом Геннадія Тощева знайшла на Мамай-горі поблизу Дніпра останки стародавньої людини, що проживала на території України приблизно 7 тис років тому.
Джерело: Facebook-сторінка Інни Потєхіної
Що відомо про дивовижну знахідку
За словами представниці Інституту археології НАН України Інни Потєхіної, команді на чолі з Геннадієм Тощевим пощастило поблизу Дніпра натрапити на великий некрополь часів неоліту.
Він повернувся з майже 7000-річного небуття, прибув до нас із Мамай Гори над Дніпром, де у 2020 р. експедиції Запорізького університету під керівництвом відомого українського археолога Геннадія Тощева пощастило натрапити на велику неолітичну некрополь, - повідомила археолог.
Вона додала, що вже дуже скоро фахівці зможуть встановити реальні риси стародавньої людини.
Широке обличчя з похилим чолом, низькі прямокутні орбіти, мужні обриси нижньої щелепи. А вже після ретельного антропологічного дослідження та аналізу ДНК дізнаємося дещо про історію його життя та походження, - зазначила Потєхіна.
На Львівщині знайшли унікальні артефакти часів Римської імперії
Археологи виявили нові знахідки часів Римської доби поблизу села Карів Червоноградського району на Львівщині.
Археологи зазначили, що розкопки щойно відкритої пам’ятки часів германських племен допомогли знайти два нові унікальні археологічні об’єкти: поховання з обрядовими предметами всередині та заглиблену споруду, призначення якої поки залишається невідомим.
Дослідники кажуть, що, враховуючи велику кількість коштовних предметів, тут поховали багатого чоловіка.
Науковці датують артефакти початком ІІІ ст. н. е. і відносять до вельбарської культури, яку залишили східногерманські племена готів.
Розкопки поблизу села Карів почалися у 2017 році. Тоді тут випадково знайшли давній меч та інші металеві вироби. Потому археологи встановили, що тут знаходиться давній могильник германських племен, яких на цих теренах не мало би бути.
Читайте також:
Науковці розгадали загадку зовнішності єгипетської мумії
Водолаз з Ізраїлю виявив тисячолітній меч хрестоносця
Археологи приголомшили новою знахідкою — що цікаво знати