Астрофізики визнали помилкові уявлення про Уран. У чому причина
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Астрофізики визнали помилкові уявлення про Уран. У чому причина

Уран
Джерело:  Nature

Науковці визнали помилку в уявлення про планету Уран, які були сформовані за результатами місії космічного корабля NASA Voyager-2 у 1986 році. 

Головні тези:

  • Помилкові уявлення астрофізиків про Уран уперше виявлені у результаті місії Voyager-2.
  • Сонячний вітер знищив магнітосферу Урана, що призвело до хибних уявлень про планету.
  • Нові дані показують, що супутники Урана можуть мати підземні океани рідкої води.
  • Астрофізики досліджують умови для існування життя у океанах супутників Урана.
  • 14 жовтня NASA запустили космічний корабель для вивчення супутника Юпітера Європи.

У чому полягають помилкові уявлення астрофізиків про Уран

Зазначається, що вперше Уран у 1781 відкрив астроном Вільям Гершель. Йому вдалось побачити планету та описати її.

У 1986 році NASA відправило до Урана Voyager-2, аби з близької відстані отримати інформацію про цю крижану та загадкову планету.

Наразі астрофізики визнають, що у момент, коли Voyager-2 досяг орбіти Урана, планета перебувала у особливому стані.

Астрофізики помилялись у своїх уявленнях про Уран
Уран та його супутники

Зокрема, незадовго до наближення космічного апарату NASA до Урану планета зазнала інтенсивного впливу сонячного вітру — швидкісного потоку заряджених частинок, які випускаються Сонцем.

Це призвело до того, що потоки сонячного вітру просто знищили магнітосферу Урана, яка має перешкоджати впливу сонячного та космічного випромінювань.

Знімки Урана Voyager-2 були зроблені у той момент, коли магнітосфера Урана зберігала близько 20% від звичайного обсягу.

Ми виявили, що умови сонячного вітру, присутні під час прольоту, трапляються лише в 4% випадків. Проліт відбувся під час максимальної пікової інтенсивності сонячного вітру, — пояснює провідний автор дослідження, астрофізик з Лабораторії реактивного руху NASA Джеймі Джасінскі.

Він додав, що якби Voyager-2 дістався Урана хоча б на тиждень пізніше, астрофізики змогли б побачити звичний вигляд магнітосфери планети, яка нагадує магнітосфери Юпітера, Сатурна та Нептуна.

Однак за результатами спостережень Voyager-2 були створені хибні уявлення про те, що магнітосфера Урану має надзвичайно інтенсивні пояси високоенергетичних електронів, однак у них відсутня плазма.

Плазмове середовище будь-якої планетарної магнітосфери зазвичай складається з плазми сонячного вітру, плазми будь-яких супутників, присутніх усередині магнітосфери, і плазми атмосфери планети. На Урані ми не бачили плазми від сонячного вітру або від супутників. І плазма, яку виміряли, була дуже розрідженою, — підкреслив Джасінскі.

Що відомо про нові дані щодо супутників Урана

До цього астрофізики вважали, що супутники Урана — Титанія та Оберон переважно рухаються по за межами магнітосфери планети, однак наразі науковці схиляються до того, що все як раз навпаки.

Це має у подальшому полегшити пошук підземних океанів на них.

Через великі розміри порівняно з іншими великими супутниками, їх обох вважають головними кандидатами для відкриття океанів рідкої води в системі Урана, — зазначив планетолог Лабораторії реактивного руху та співавтор дослідження Корі Кокрейн.

Наразі астрофізики намагаються зрозуміти, чи є придатні для існування життя умови в океанах під поверхнею супутників у зовнішній частині Сонячної системи. Для цього 14 жовтня NASA запустили космічний корабель до супутника Юпітера Європи.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?