Астрофізики знайшли докази існування океану на Марсі
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Астрофізики знайшли докази існування океану на Марсі

Марс
Джерело:  Nature

Китайський марсохід Zhurong виявив нові свідчення на підтримку гіпотези, що на Марсі 3,5 млрд років існував величезний океан. 

Головні тези:

  • Китайський марсохід Zhurong виявив ознаки існування величезного океану на Марсі у далекому минулому, що підтверджує гіпотезу про його існування 3,5 млрд років тому.
  • Астрофізики зауважують, що помічені сліди на поверхні Марса, що нагадують берегову лінію та кратероподібні конуси, свідчать про місця колишнього океану.
  • Заперечення щодо існування океану на Марсі в минулому пояснюються діяльністю вітру та марсіанською ерозією, які можуть стирати сліди води з поверхні планети.
  • Останні відкриття на Марсі, в тому числі річкові хребти, підтверджують теорію про існування водних форм на планеті в минулому.
  • Дослідження китайського марсоходу та подальші дебати вчених є ключовими для розуміння історії Марса та можливого існування океану на ньому у далекому минулому.

Що відомо про існування океану на Марсі у далекому минулому

Зазначається, що Zhurong знайшов сліди, які дуже нагадують берегову лінію.

За підрахунками команди астрофізиків, океан міг утворитись на Марсі 3,7 млрд років тому і зник близько 3,4 млрд років тому.

За словами провідного автора дослідження Бо Ву з Гонконзького політехнічного університету, навколо місця, у якому здійснив приземлення Zhurong, були помічені конуси з ямами, полігональні западини й потоки, які вказують на існування великих площ води у минулому.

Астрофізики знайшли свідчення існування великого океану на Марсі у минулому
Поверхня Марса

За попередніми дослідженнями, кратероподібні конуси могли утворитися внаслідок виверження грязьових вулканів.

Однак китайські астрофізики зазначають, що виявлені нові свідчення не доводять остаточно існування колись океану на Марсі.

За словами науковця з Університету штату Пенсильванія Бенджаміна Карденаса, команда китайських астрофізиків недостатньо врахувала силу вітру на Марсі, , який обдував породи й "стирав" скелі протягом кількох мільярдів років.

Люди вважають Марс не таким активним, як Місяць, але він активний! — стверджує Карденас.

Науковець додає, що навіть повільні темпи марсіанської ерозії знищили б сліди берегової лінії за такий тривалий період.

Що відомо про попередні свідчення існування океану на Марсі

у 2021 році китайський Zhurong приземлився на рівнині в регіоні Утопія в північній півкулі Марса, де раніше були помічені ознаки стародавнього океану. Відтоді він знаходить ймовірні сліди води у цьому регіоні Марса.

Zhurong уже знаходив докази двох великих повеней, які могли статися на Марсі 1,6 млрд і понад 3 млрд років тому. А у 2022 році дослідники змогли накреслити на карті понад 6,5 тисяч кілометрів річкових хребтів, "вирізьблених" водою.

Категорія
Україна
Дата публікації

Росія атакувала Україну 165 ракетами та дронами у ніч проти 1 лютого

Повітряні Сили ЗСУ
Полтава

Росія в ніч проти 1 лютого здійснила комбінований удар по Україні ракетами різних типів, а також ударними "Шахедами" й дронами-імітаторами інших типів. Всього ворог випустив 165 засобів повітряного нападу.

Головні тези:

  • Росія використала 165 ракет та дронів-імітаторів у нападі на Україну вночі на 1 лютого.
  • Українські сили відбили напад за допомогою зенітних ракетних підрозділів та протиповітряної оборони.
  • Удар РФ став причиною жертв у Харкові та Полтаві, а також пошкоджень в Одесі і інших регіонах України.
  • Російські війська вчинили ракетний удар на центр Одеси, що призвело до руйнувань готелю і пошкоджень історичних будівель.
  • Атаки РФ на підприємства та енергетичну інфраструктуру України підштовхнули країну до подальших заходів з оборони та безпеки.

Росія атакувала Україну 165 ракетами та дронами

Загалом радіотехнічними військами Повітряних Сил ЗСУ виявлено та здійснено супровід 165-х повітряних цілей противника:

  • 7 балістичних ракет "Іскандер-М"/KN-23 (райони пусків — ТОТ АР Крим, Воронезька область, РФ.);

  • 7 крилатих ракет "Іскандер-К" (райони пусків — ТОТ АР Крим, ТОТ Донецької області);

  • 8 крилатих ракет Х-22/32 із літаків Ту-22М3;

  • 4 крилаті ракети "Калібр" (із носіїв з акваторії Чорного моря);

  • 8 крилатих ракет Х-101/Х-55см зі стратегічних бомбардувальників Ту-95мс;

  • 10 керованих авіаційних ракет Х-59/Х-69 із літаків тактичної авіації (район пусків — Воронезька обл, РФ);

  • 2 керовані авіаційні ракети Х-31П (з акваторії Чорного моря);

  • 123 ударних БпЛА "Шахед"/дронів-імітаторів різних типів (райони пусків — Курськ, Орел, Міллєрово, Брянськ, Приморсько-Ахтарськ, РФ, Чауда ТОТ АР Крим).

До відбиття повітряного нападу противника залучались зенітні ракетні підрозділи, засоби РЕБ та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.

За попередніми даними збито 56 ударних "Шахедів"/дронів-імітаторів різних типів, ще 61 дронів не досяг цілей (локаційно втрачені). Частину ворожих крилатих ракет було знищено протиповітряною обороною.

Значна частина ракет, через активну протидію Сил оборони — не досягла своїх цілей. Однак є і ураження, зокрема ракетами, які заходять на ціль по балістичній траєкторії. Детальну інформацію щодо ворожих ракет поки не оприлюднюємо.

Комбінований удар РФ по Україні

Нагадаємо, що російські війська під час масованої атаки у ніч проти 1 лютого завдали ударів по Харкову, там загинула людина. Також окупанти вразили багатоповерховий житловий будинок у Полтаві, через що 7 людей загинули, ще 14 травмовані.

Також у ніч на 1 лютого ворог обстріляв українські підприємства та об’єкти української енергетичної інфраструктури у Запорізькій, Одеській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Київській областях.

Додамо, що перед цим путінські війська завдали ракетного удару по центру Одеси. Внаслідок атаки поранені 7 людей. Значних руйнувань будівля готелю "Брістоль". Це одна з найвиразніших архітектурних споруд центральної частини міста.

Також внаслідок вибухової хвилі постраждали довколишні історичні будівлі в центрі Одеси. Різного ступеня пошкоджень зазнали близько 15 пам’яток культурної спадщини.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?