Американські астрономи не втомлюються шукати сліди життя на Червоній планеті. Так, нещодавно стало відомо, що марсохід Curiosity виявив, що докази його існування на Марсі, цілком ймовірно, були стерті.
Джерело: Live Science
Після завершення нового масштабного дослідження вчені зазначили, що їхнє нове відкриття не зменшує імовірності того, що одного дня вони все ж знайдуть життя на Марсі.
Що відомо про нове дослідження Марсу
Згідно з останніми даними, марсохід Curiosity досліджував осадові породи багаті глиною в кратері Гейла.
Варто звернути увагу на те, що це колишнє озеро, яке утворилося після удару астероїда приблизно 3,6 мільярда років тому.
Що важливо розуміти, глина – хороше свідчення наявності життя: вона зазвичай утворюється, коли кам'янисті мінерали вивітрюються і гниють після контакту з водою — ключовим інгредієнтом для виникнення і підтримування життя. Окрім того, за словами вчених, це чудовий матеріал для збереження скам'янілостей мікробів.
"Коли Curiosity взяв два зразки стародавнього аргіліту, осадової породи, що містить глину, з двох ділянок висохлого дна озера у 400 метрах один від одного, дослідники виявили, що одна ділянка містила тільки половину очікуваної кількості глинистих мінералів. Замість них на цій ділянці було знайдено велику кількість оксидів заліза", - пише видання.
Астрономи озвучили думку, що головна причина цього геологічного зникнення у надсолоній воді, яка просочилася в багаті мінералами глинисті шари і дестабілізувала їх, змиваючи їх і стираючи як геологічні, так і, можливо, біологічні сліди.
"Ми думали, що з тих пір як ці шари глинистих мінералів сформувалися на дні озера в кратері Гейла, вони так і зберігалися протягом мільярдів років. Але виявилося, що надсолоні води зруйнували ці глинисті мінерали в деяких місцях, стерши сліди, які ми сподівалися виявити", - наголошують автори дослідження.
Читайте також:
NASA виявило, що на Марсі могло існувати життя.
Perseverance показав на відео пилового диявола на Марсі.
NASA відправить дві місії на Венеру вперше за 30 років.