Іноземні астрономи звертають увагу на те, що процеси злиття компактних об'єктів фіксуються не так давно - це вдається робити за допомогою детекторів гравітаційних хвиль. За їхніми словами, доволі часто такі події дають безліч нових даних, які потрібно опрацьовувати.
Джерело: Sci Tech Daily
Як виглядає злиття двох масивних чорних дір
Так сталося й цього разу – ще у 2019 році детектори гравітаційних хвиль виявили свідчення злиття двох компактних об'єктів. Подія отримала назву GW190521. Згідно з розрахунками, дві чорні діри мали масу 66 та 85 мас Сонця. Та що найцікавіше, їхні орбіти, ймовірно, були дуже ексцентричними, - йдеться в повідомленні.
За словами астрономів, цілком можливо, подія GW190521 – це перший в історії зафіксований випадок злиття двох чорних дір з ексцентричними орбітами.
Як стверджують науковці, це означає, що компактні об'єкти рухалися навколо спільного центра мас дуже еліптичним шляхом. З метою фіксації цього процесу дослідники провели сотні моделювань, використовуючи надпотужні комп'ютери.
Візуалізація злиття двох чорних дір (Фото - Sci Tech Daily)
Після завершення дослідження вони дійшли висновку, що саме теорія "ексцентричності орбіт" найкраще пояснює аномалії мас чорних дір.
Річ у тому, що згідно із сучасними науковим баченням теорії зоряної еволюції, такі маси чорних дір значно перевищують розрахункові маси. Та, якщо компактні об'єкти мали дуже витягнуті орбіти, то могли б буквально "назбирати матеріалу" поки рухалися орбітою. Простіше кажучи, вони просто поглинали усе, що траплялося їм на шляху, - йдеться в повідомленні.
Варто звернути увагу на те, що це відкриття вдалося зробити завдяки детекторам гравітаційних хвиль LIGO та Virgo. Вони вміють вловлювати сигнали, які утворюються під час злиття масивних компактних об'єктів: чорних дір чи нейтронних зірок.
Читайте також:
Науковці знайшли спосіб досягти левітації
Дослідники нарешті знайшли місце зародження життя на Землі
Астрономи з’ясували, що ж насправді знищує міжзоряні об’єкти в космосі.