Астрономи представили раніше небачену карту центрального двигуна Чумацького Шляху
Категорія
Технології
Дата публікації

Астрономи представили раніше небачену карту центрального двигуна Чумацького Шляху

космос
Джерело:  Space.com

Автори нового дослідження, опублікованого на сервері препринтів arXiv, отримали небачений раніше вид центрального двигуна в серці нашої галактики. Нова карта центрального регіону Чумацького Шляху, на створення якої пішло чотири роки, розкриває взаємозв'язок між магнітними полями в серці нашої галактики і структурами холодного пилу, які знаходяться там. Цей пил утворює будівельні блоки зірок, планет і, зрештою, життя, яким ми його знаємо. Цей процес керується центральним двигуном Чумацького Шляху.

Астрономи представили раніше небачену карту центрального двигуна Чумацького Шляху

У самому серці Чумацького Шляху існує регіон під назвою центральна молекулярна зона, який заповнений пилом масою в 60 млн мас Сонця. Цей резервуар пилу має температуру приблизно мінус 258,2 градуси Цельсія. Це всього на кілька градусів вище за абсолютний нуль, температуру, за якої весь рух атомів припиняється. У центрі Чумацького Шляху також знаходиться більш гарячий іонізований газ, який існує у вигляді плазми.

Вчені хотіли з'ясувати, як холодний пил взаємодіє з магнітними полями в центрі Чумацького Шляху, що дало б змогу зрозуміти, як орієнтовані ці магнітні поля. Така орієнтація називається їхньою поляризацією. Для цього астрономи використовували дані Стратосферної обсерваторії інфрачервоної астрономії (SOFIA).

Зрештою було створено інфрачервону карту центру Чумацького Шляху, яка охоплює приблизно 500 світлових років. Використовуючи вимірювання поляризації випромінювання, що випускається пилом, який орієнтований на магнітні поля, команда зробила висновок про складну структуру цих магнітних полів.

Потім цю інформацію наклали на триколірну карту, на якій показано гарячий пил рожевого відтінку і холодні хмари пилу синього кольору. На зображенні також показані нитки, що випромінюють радіохвилі, виділені жовтим кольором.

За словами вчених, вони з'ясували, що напрямки магнітного поля різняться по хмарах у центрі Чумацького Шляху і це перший крок до розуміння того, як магнітне поле, видиме в радіохвилях у великих організованих нитках, може бути пов'язане з рештою динаміки центру Чумацького Шляху. Завдяки новій карті вченим вдалося побачити раніше невідомі регіони в центрі нашої галактики.

Автори дослідження кажуть, що більш чітка картина взаємодії пилу і магнітних полів дасть змогу краще зрозуміти Чумацький Шлях і наше місце в ньому. Результати також мають значення і для дослідження інших галактик, даючи уявлення про те, як пил і магнітні поля взаємодіють у центральних двигунах інших галактик.

Розуміння того, як формуються і розвиваються зірки і галактики, є життєво важливою частиною історії походження життя, але досі взаємодію пилу і магнітних полів у цьому процесі не брали до уваги, особливо в Чумацькому Шляху.

За словами вчених, центр Чумацького Шляху і більша частина простору між зірками заповнені великою кількістю пилу, і це важливо для життєвого циклу нашої галактики. Астрономи побачили світло, що випускається холодним пилом, яке створюють важкі хімічні елементи, створені в зірках і розсіяні, коли ці зірки померли і вибухнули.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?