Астрономи розповіли, що бомбардувало Землю на початку її зародження
Категорія
Технології
Дата публікації

Астрономи розповіли, що бомбардувало Землю на початку її зародження

Астрономи розповіли, що бомбардувало Землю на початку її зародження
Джерело:  online.ua

За словами астрономів, на ранніх етапах існування нашої планети її атакували великі і дрібні небесні тіла. В результаті дослідження вченим вдалося дізнатися, що кількість цих ударів була в 10 разів більшою, ніж вважалося раніше, а окремі астероїди при цьому мали розміри, порівнянні з містом.

Джерело: "24 канал"

Молоду Землю бомбардували величезні астероїди

"Ударні кратери від зіткнень з космічними тілами добре видно на Місяці, але на Землі їхні сліди втрачені, оскільки на планеті присутні атмосферне вивітрювання і тектоніка плит. Проте нам відомо, що рання Земля піддавалася жахливим метеоритним бомбардуванням. Вони чинили істотний вплив на хімічний склад приповерхневих шарів планети і її здатність підтримувати життя. Дослідження про це представили на конференції Goldschmidt Geochemistry", - йдеться в повідомленні.

Як стверджують астрономи, частково сліди цих подій збереглися в деяких стародавніх породах.
Вчені це пояснюють тим, що гігантські удари від астероїдів викидали розплавлені частинки породи на кілометри навколо себе.

Згодом ці частинки охолоджувалися і падали на поверхню, осідаючи на каменях у вигляді невеликих оплавлених "сферул".

Після аналізу цих даними науковці з Південно-Західного дослідницького інституту (США) змогли створити нову модель ударного потоку і порівняти результати її тестування зі статистичним аналізом даних про давню Землю.

"Дослідники дійшли висновку, що на нашу планету між 3,5 і 2,5 мільярда років тому могло приходитися в 10 разів більше зіткнень, ніж вважалося раніше. Багато з них були дійсно гігантськими – Земля піддавалася атакам астероїдів, порівнянних з астероїдом Чиксулуб, який, як вважається, прискорив масове вимирання динозаврів", - пише видання.

Що важливо розуміти, подібні масштабні небесні тіла падали на планету в середньому кожні 15 мільйонів років.

Читайте також:

Категорія
Події
Дата публікації

Україна атакувала Ільський НПЗ і нафтоперекачувальні станції у РФ

Генштаб ЗСУ
Україна атакувала Ільський НПЗ і нафтоперекачувальні станції у РФ

17 лютого Сили оборони України завдали удару по Ільському нафтопереробному заводу, а також нафтоперекачувальних станціях "Кропоткинская" та "Андреаполь" у Краснодарському краї країни-агресорки Росії.

Головні тези:

  • Удари були нанесені з метою послаблення російського військового потенціалу і ускладнення логістики постачання пального для армії РФ.
  • Генеральний штаб ЗСУ підтвердив початок масштабної пожежі на Ільському НПЗ.

Україна продовжує “вводити санкції” проти РФ

Генеральний штаб ЗСУ офіційно підтвердив, що внаслідок атаки на Ільському НПЗ почалася масштабна пожежа.

Окрім того, під удар українських воїнів потрапили станції "Кропоткинская" та "Андреаполь", які забезпечували транспортування пального для російських загарбників в Україні.

Сили оборони України змогли їх вивести з ладу — саме це суттєво ускладнить логістику постачання пального для армії РФ.

Генштаб ЗСУ звертає увагу на те, що Україна залишає за собою право завдавати ударів по стратегічних об’єктах, які сприяють збройній агресії РФ.

Операції зі знищення енергетичної інфраструктури, яка підтримує незаконну війну Росії, триватимуть. Україна продовжує боротися за свою свободу та незалежність, знищуючи ресурси агресора та послаблюючи його військовий потенціал, — йдеться в офіційному повідомленні.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?