За словами астрономів, на ранніх етапах існування нашої планети її атакували великі і дрібні небесні тіла. В результаті дослідження вченим вдалося дізнатися, що кількість цих ударів була в 10 разів більшою, ніж вважалося раніше, а окремі астероїди при цьому мали розміри, порівнянні з містом.
Джерело: "24 канал"
Молоду Землю бомбардували величезні астероїди
"Ударні кратери від зіткнень з космічними тілами добре видно на Місяці, але на Землі їхні сліди втрачені, оскільки на планеті присутні атмосферне вивітрювання і тектоніка плит. Проте нам відомо, що рання Земля піддавалася жахливим метеоритним бомбардуванням. Вони чинили істотний вплив на хімічний склад приповерхневих шарів планети і її здатність підтримувати життя. Дослідження про це представили на конференції Goldschmidt Geochemistry", - йдеться в повідомленні.
Як стверджують астрономи, частково сліди цих подій збереглися в деяких стародавніх породах.
Вчені це пояснюють тим, що гігантські удари від астероїдів викидали розплавлені частинки породи на кілометри навколо себе.
Згодом ці частинки охолоджувалися і падали на поверхню, осідаючи на каменях у вигляді невеликих оплавлених "сферул".
Після аналізу цих даними науковці з Південно-Західного дослідницького інституту (США) змогли створити нову модель ударного потоку і порівняти результати її тестування зі статистичним аналізом даних про давню Землю.
"Дослідники дійшли висновку, що на нашу планету між 3,5 і 2,5 мільярда років тому могло приходитися в 10 разів більше зіткнень, ніж вважалося раніше. Багато з них були дійсно гігантськими – Земля піддавалася атакам астероїдів, порівнянних з астероїдом Чиксулуб, який, як вважається, прискорив масове вимирання динозаврів", - пише видання.
Що важливо розуміти, подібні масштабні небесні тіла падали на планету в середньому кожні 15 мільйонів років.
Читайте також:
На Сонці стався найпотужніший спалах за останні чотири роки;
Динозаври почали вимирати до падіння астероїда — наукова теорія;
В NASA "скасували" кінець світу в 2029 році.