Астрономи виявили частину речовини Всесвіту, якої не вистачало
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Астрономи виявили частину речовини Всесвіту, якої не вистачало

Астрономи виявили частину речовини Всесвіту, якої не вистачало
Джерело:  online.ua

Іноземні науковці роблять все можливе, щоб дослідити різноманітні галактики на різних відстанях, намагаючись зрозуміти загальні аспекти їхньої еволюції. Вчені дійшли висновку, що вони складаються зі звичайної, баріонної, матерії та з темної матерії. Головною проблемою тривалий час було те, що кількості речовини, яку спостерігали астрономи, не вистачало для пояснення росту їхньої зоряної маси.

Джерело: Monthly Notices of the Royal Astronomical Society

Науковці назвали частину речовини Всесвіту, якої не вистачало

Лише нещодавно стало відомо, що науковці недорахувалися до 90% баріонної матерії у галактиках. За їхніми словами, саме ця речовина була витіснена зоряним вітром, який утворювався в результаті вибухів наднових зірок. Йдеться про те, що більшість звичайної речовини Всесвіту повинна перебувати за межами галактик. І якщо раніше це було лише припущення, то тепер з'явилися спостережні дані від Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT).

"В будь-якій науковій галузі важливо підтвердити теорію практикою. Так сталося й у цьому випадку.Реалізувати ці спостереження вдалося завдяки інструменту MUSE (Multi Unit Spectroscopic Explorer), встановленому на VLT. Пристрій являє собою панорамний спектрограф, який працює у видимому діапазоні спектру. Завдяки MUSE астрономи створили мапу того, як завдяки галактичному (зоряному) вітру обмінюється речовиною молода галактика (Gal.1 на зображенні) та велетенська туманність з газу та пилу. Для цього вони орієнтувалися на потужний квазар, який використали у ролі "маяка", - йдеться в повідомленні.

Що важливо розуміти, підтвердження теорії на практиці, коли астрономи фіксували обмін речовиною між Gal.1 та туманністю, є дуже важливою для наукової спільноти. Оскільки науковці вже виявили "загублену" речовину Всесвіту, це дає можливість розширити та покращити чинні моделі еволюції галактик.

Читайте також:

  • Конкурент Маску: cпівзасновник Apple Возняк створив космічну компанію.

  • Астрономи відкрили майже 500 нових об’єктів у Всесвіті.

  • NASA запустить зонд на "найдорожчий" астероїд з дорогоцінних металів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?