Астрономи помітили дві екзопланети типу «суперземля», що обертаються в межах зони життя сусідньої зірки.
Джерело: Space.com
Чи може бути життя на нових екзопланетах
Кожна з цих планет трохи більша за Землю і обидві оточують одну й ту ж зірку - червоного карлика.
Екзопланети були помічені супутником NASA Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS), коли вони перетинали свою батьківську зірку TOI-2095, яка знаходиться приблизно в 137 світлових роках від нашої Сонячної системи.
Зазначимо, що 1 світловий рік дорівнює приблизно 9,5 трильйона кілометрів.
Як червоний карлик, TOI-2095 є частиною найбільшого сімейства зірок у Всесвіті. Відомо, що червоні карлики, незважаючи на те, що вони холодніші за сонце, переживають сильні спалахи ультрафіолетового та рентгенівського випромінювання в молодості.
Це випромінювання може зменшити атмосфери планет, що обертаються відносно поблизу. Як наслідок, вчені не впевнені, чи планети в зоні життя червоного карлика насправді сприятливі для життя, подібного до Землі.
Нагадаємо, що зона життя визначається як діапазон відстаней планети від зірки, на якому рідка вода може бути стабільною на поверхні планети.
Що відомо про нові планети
Планети отримали назви TOI-2095 b і TOI-2095. Видання зазначає, що вони є спокусливими для подальших досліджень астрономів.
Відстань між найближчою до червоного карлика планетою TOI-2095 b і її зіркою становить приблизно одну десяту середньої відстані між Землею та Сонцем. Вона в 1,39 рази ширша за нашу планету, але має в 4,1 рази більшу за її масу.
Вона обертається навколо зірки за 17,7 земних днів.
Друга планета системи, TOI-2095 c, знаходиться трохи далі, ніж її аналог. Вона обертається навколо зірки 28,2 земних днів. Ця екзопланета має діаметр приблизно в 1,33 рази більший, ніж Земля, і в 7,5 разів більша за масу нашої планети.
За словами дослідників, температура на поверхні планет, ймовірно, становить від 24 до 74 градусів Цельсія.
Тепер команда астрономів з університету Ла-Лагуна в Іспанії має намір продовжити дослідження двох ексзопланет, зокрема вчені планують дізнатися, чи вдалося цим двом планетам зберегти свою атмосферу.
Читайте також:
Це приголомшливо. З’явилося перше в історії близьке фото супутника Деймоса
Чому Всесвіт стає дедалі менш придатним для життя — пояснення вчених
Чому на небі з кожним роком видно дедалі менше зірок — пояснення вчених