Астрономи звертають увагу на те, що окрім чорних дір, зірок, планет та їх супутників у космічному просторі існує безліч інших об'єктів. За словами вчених, ці об'єкти можуть перебувати не лише довкола зірок, а й бути викинутими у міжзоряний простір. Однак наразі їх там вкрай мала кількість — дослідники нарешті змогли дізнатися, що ж знищує більшість із них.
Джерело: Arxiv.org
Вчені зрозуміли, що знищує міжзоряні об'єкти в космосі
"Ведучим автором нового дослідження став Vo Hong Minh Phan з Рейнсько-Вестфальського технічного університету Аахена, Німеччина. Та певно жодна сучасна наукова робота про міжзоряні об'єкти не обходиться без астронома з Гарварду Авраама Леба. Команда вчених досліджувала можливість руйнування різноманітних об'єктів у міжзоряному середовищі внаслідок "розмивання" їх галактичними космічними променями", - йдеться в повідомленні.
За словами астрономів, міжзоряні об'єкти у міжзоряний простір можуть потрапляти абсолютно різними шляхами. До прикладу, їх може викинути туди через гравітаційну взаємодію з масивними об'єктами. Є також варіант, що це може статися під час формування зоряної системи.
Дослідники намагалися з'ясувати, як на ці об'єкти впливають космічні промені. Як стверджують експерти, багато з таких космічних тіл складаються з льоду.
"Це заряджені частинки з високою енергією. Переважно такі частинки являють собою ядра атомів водню та гелію, які рухають зі швидкістю, близькою до швидкості світла. Траєкторія їх руху всенаправлена. Дослідження є досить приблизним, адже нам дуже мало відомо як про самі міжзоряні космічні тіла, так й про рівень космічних променів у різних частинах Галактики", - пише видання.
На переконання астрономів, саме у зв'язку з "розмиттям" об'єктів космічними променями вченим не вдається фіксувати ту їх кількість, яка мала б бути. Дослідники вважають, що їх знищили саме космічні промені.
Читайте також:
NASA виявило, що на Марсі могло існувати життя.
Perseverance показав на відео пилового диявола на Марсі.
NASA відправить дві місії на Венеру вперше за 30 років.