Україна отримала від США бажані гарантії безпеки в енергетиці та обіцянки допомоги по Донбасу, але натомість отримала домашнє завдання, від виконання яких і буде залежати подальша підтримка Вашингтона. Це завдання озвучив українському лідеру Володимиру Зеленському Джо Байден під час зустрічі в Білому домі. Це завдання стосується реформ.
Джерело: РБК-Україна
Про домашнє завдання Зеленському від Байдена розповів глава МЗС України Дмитро Кулеба. Він вважає, що від візиту Зеленського в Білий дім обидві сторони отримали те, що хотіли.
За словами Кулеби, американська сторона позитивно оцінила зусилля України по глибинним реформам, зокрема в сфері правосуддя і земельної реформи.
"Президент Байден під час зустрічі показав всебічну готовність сприяти планом президента Зеленського по трансформації України в сучасну, стійку і конкурентоспроможну демократію західного зразка - гідного члена трансатлантичної спільноти", - заявив Кулеба.
Говорячи про домашнє завдання для Зеленського, Кулеба згадав про фінансові домовленості українського лідера з президентом США. Вони передбачають, що експортно-імпортний банк США відкриє кредитну лінію розміром 3 млрд доларів США для фінансування реалізації проєктів американських компаній в Україні в сфері інфраструктури, енергетики, сільського господарства тощо. Також США виділять 45 млн доларів для реалізації гуманітарних проектів на українських територіях, прилеглих до зони російсько-українського збройного конфлікту.
"Взагалі у мене є стійке відчуття, що візит президента Зеленського в США відкрив Україні двері в американські фінансові інститути", - підкреслив Кулеба.
Які реформи чекає Байден від Зеленського
У спільній письмовій заяві Зеленського і Байдена, прийнятої ще перед їх двосторонніми переговорами, вказано, що США чекають від України:
реформ в секторі оборони і безпеки - Штати чекають реформи Служби безпеки України з чітким визначенням її повноважень і посилення правил, що захищають права людини та забезпечують ефективний громадський нагляд;
реформування судової системи та боротьби з корупцією - негайного обрання нового Спеціалізованого антикорупційного прокурора і прийняття законодавства для захисту повноважень директора НАБУ, а також забезпечення прозорого і надійного процесу відбору наступника;
посилення відповідальності за насильство проти будь-якої особи незалежно від статі, раси, етнічної приналежності, релігії, сексуальної орієнтації або політичних поглядів, в тому числі через законодавство;
реформування державних підприємств, захисту незалежності центрального банку, посилення нагляду за фінансовим сектором і створення справедливої середовища для бізнесу та інвестицій.
Читайте також: