Американський лідер Джо Байден несподівано для всіх призначив свого колишнього радника Амоса Хохштейна спецпредставником Держдепу з питань енергетики. Він стане відповідальним за реалізацію угоди з Берліном, щоб завершити будівництво газопроводу "Північний потік-2".
Джерело: видання Axios із посиланням на інсайдерів
Колишній критик "Північного потоку-2" в США буде допомагати його реалізації
"Реалізація угоди щодо трубопроводу стане головним найближчим пріоритетом для Хохштейна, якого у Східній Європі називають "хлопцем Байдена". Хохштейн був одним з основних критиків "Північного потоку-2", стратегічного і фінансового пріоритету Кремля, який дозволить Росії доставляти газ в Європу в обхід України. Призначення Хохштейна не потребує затвердження членами Сенату, зазначає видання. Сам Хохштейн наразі відмовився коментувати призначення", - йдеться в повідомленні.
Як стверджує один із інсайдерів, багато американських політиків шоковані тим, що Хохштейн погодився на цю посаду, адже вона суперечить його позиції та поглядам.
"Адміністрація США намагається приховати цю жахливу угоду за його авторитетом зі сподіванням, що це змусить людей забути, наскільки вона погана", - наголошують анонімні джерела.
Не можна не звернути увагу на те, що Хохштейн був спеціальним представником Держдепу з міжнародних енергетичних питань з 2014 по 2017 рік. Він контролював зовнішньополітичну діяльність Штатів з питань енергетики та консультував Байдена з енергетичних питань.
Ба більше, 4 роки тому він увійшов до наглядової ради української компанії "Нафтогаз". Рік тому політик офіційно заявив, що подає у відставку. Він пояснив своє рішення відходом влади України від боротьби з корупцією.
Що цікаво, команда Володимира Зеленського спочатку була стурбована призначенням Хохштейна, однак пізніше повідомила, що "українці не сумніваються у його добросовісності".
Як уже згадувалося раніше, 21 липня команди Джо Байдена та Ангели Меркель повідомили, що офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2", опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.
Коротко про будівництво "Північного потоку-2"
Будівницто скандального російського газогону "Північний потік-2" перебуває на фінальному етапі, одна потужні санкції США блокують продовження процесу та змушують компанії масово покидати цей проєкт.
Після цього команда лідерки ФРН Ангели Меркель запропонувала новій адміністрації США Джо Байдена посилити свою підтримку України, щоб РФ змогла завершити проєкт "Північний потік-2" без нових санкцій офіційного Вашингтону.
А Європа офіційно вирішила відмовитися від російського газопроводу "Північний потік-2", по якому Москва планує постачати газ до країн ЄС в обхід України. Однак Брюссель стверджує, що буде змушений змиритися з існуванням цього об’єкта.