Більшість країн ЄС виступили проти заборони на експорт зерна з України
Категорія
Політика
Дата публікації

Більшість країн ЄС виступили проти заборони на експорт зерна з України

Більшість країн ЄС виступили проти заборони на експорт зерна з України
Джерело:  online.ua

Більшість країн ЄС засуджують рішення Польщі Угорщини та низки країн продовжити заборону на експорт зерна з України.

Джерело:  RMF FM  та  Reuters

Що відомо про позицію країн ЄС щодо експорту зерна з України 

Зокрема, за словами міністра сільского господарства Іспанії Луїса Планаса Пучадеса, Єврокомісія прийняла гарне рішення щодо зняття заборони на експорт зерна з України.

На думку більшості керівників мінсільгоспів країн ЄС, необхідно зберігати солідарність з Україною, оскільки доходи від продажу агропродукції дуже важливі для Києва.

Вони засудили рішення Угорщини, Польщі та Словаччини в односторонньому порядку продовжити заборону на експорт українського зерна.

Пучадес підкреслив, що запровадження країною односторонніх заходів в умовах єдиного ринку протиречить  законодавству ЄС, однак рішення щодо цього має приймати Брюссель.

За інформацією видання  RMF FM, в Єврокомісії не планують поспішати із каральними заходами у відношенні до Польщі.

Наразі немає бажання вживати рішучих заходів проти Польщі, - зазначає один з високопосадовців ЄС.

Що кажуть інші міністри

Міністерка сільського господарства Фінляндії Сарі Ессая із розумінням поставилась до рішення України подати скаргу до СОТ, підкресливши, що міжнародні зобов'язання та зобов'язання ЄС повинні поважатися.

Міністр сільського господарства Франції Марк Фесно також розкритикував односторонню блокаду, заявивши, що такі дії ставлять під сумнів європейську солідарність.

Для солідарності потрібна єдність... Ми повинні втримати ці два елементи, інакше європейський проєкт опиниться під загрозою. Єдиний ринок є фундаментальним елементом, - зазначає Фесно.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?