Ні для кого не секрет, що сон — це одна з найважливіших частин життя кожної людини, адже саме він дозволяє залишатися продуктивним та здоровим у будь-якому віці. Однак сучасний темп життя доволі частно не дозволяє нам поспати довше. Однак вчені попереджають, що помилково вважати, що на вихідних можна виспатися наперед.
Джерело: "24 канал"
Чому неможливо виспатися наперед
Кандидатка біологічних наук, засновниця науково-популярної ініціативи Nobilitet, співавторка жіночого календаря Solomia Today Ольга Маслова вирішила пояснити допитливим українцям, чому неможливо виспатися наперед. Що цікаво, вчена називає це так званим "соціальним джетлагом".
За словами експертки, ми нікуди не летимо, не змінюємо часовий пояс, але організм відчуває те саме. Це відбувається, якщо ми робимо велику різницю часу сну в будній та вихідний день у понад 2 – 3 години.
“Тобто, якщо в будній день ви прокидаєтеся о 8 годині ранку, а на вихідних о 10 – то все буде нормально. А якщо о 5 та о 12 – організм дуже виснажується...Через це і з'являється багато мемчиків про те, що люди ненавидять понеділок, хоча "понеділок не винен, а організм просто не може адаптуватися", - пояснила Ольга Маслов.
Як стверджує біологиня, людина тоді важче контролює свою поведінку та настрій.
Експертка також звернула увагу на те, що дорослі мають регулярно cпати 7 або більше годин на добу. Що важливо розуміти, молодим людям та людям із хронічними захворюваннями зазвичай потрібно навіть більше – 9 годин сну на добу. за словами Ольги Маслової, лише невеликій кількості людей достатньо спати менше ніж 6 годин.
Читайте також:
Ні для кого не секрет, що чимало людей слухають музику перед сном для того, щоб розслабитися. Однак нещодавно науковці дійшли висновку, що ця звичка може навпаки зашкодити.
Науковці нарешті озвучили простий і дуже ефективний спосіб допомогти дітям добре висипатися.
В Індії 2-річна дівчинка врятувала життя своєї матері — вражаюча історія.