Болгарія поставила Україні озброєння на 1 млрд дол через країн-посередників
Категорія
Політика
Дата публікації

Болгарія поставила Україні озброєння на 1 млрд дол через країн-посередників

Болгарія поставила Україні озброєння на 1 млрд дол через країн-посередників
Джерело:  online.ua

Болгарська зброя на мільярди доларів потрапила в Україну через інші країни протягом останніх двох років без прямої угоди між країнами. Процес почався ще до повномасштабного вторгнення.

Джерело: Euractiv

Болгарська зброя для України

Повідомляється, що надсилання зброї в Україну було основним спірним питанням між проросійськими та прозахідними партіями в Болгарії.

Джерела Euractiv повідомляють, що Україна не укладала прямих угод з болгарськими компаніями, які є основними експортерами зброї та боєприпасів, проте тільки за минулий рік Болгарія опосередковано експортувала в Україну зброї на 1 мільярд доларів.

Велізар Шаламанов, колишній депутат Народних зборів Болгарії, повідомив, що болгарські збройні компанії не продають зброю та боєприпаси безпосередньо українським компаніям, оскільки існує практика, щоб це відбувалося через іноземні програми.

Він пояснив, що у Великій Британії, США та Польщі є програма, через яку закуповується необхідне для України озброєння. Логістика в основному організована через Польщу і є відповідальністю тих компаній, які купують на болгарському ринку.

Повідомляється, що практика “непрямого експорту” не обмежувалася лише періодом повномасштабної війни.

Болгарія є одним із найбільших виробників зброї та боєприпасів радянського зразка, які використовуються українською армією.

Серія диверсій на болгарських заводах після анексії Криму та спроба вбивства збройового бізнесмена, в яких підозрюються російські спецслужби є одним із доказів того, що Болгарія експортувала в Україну значну кількість зброї навіть до війни.

Позиція Болгарії щодо України

На початку російського вторгнення тодішній віце-прем’єр-міністр Болгарії Корнелія Нінова запевнила, що вона не дозволить експортувати болгарську зброю в Україну.

Загалом позиція Болгарії є обережною.

Близько третини громадян країни, за оцінками експертів, дотримуються проросійських поглядів, на які також впливає активна російська пропаганда.

Проте 1 лютого Національні збори Болгарії визнали Голодомор в Україні у 1932—1933 років геноцидом. За — проголосували 134 депутати, проти — 26, ніхто не утримався.

Також Болгарія оголосила про відновлення виробництва радянських 122-міліметрових артилерійських боєприпасів для забезпечення українських військових.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?