Боррель анонсував передачу Україні винищувачів F-16 найближчим часом
Категорія
Політика
Дата публікації

Боррель анонсував передачу Україні винищувачів F-16 найближчим часом

Боррель анонсував передачу Україні винищувачів F-16 найближчим часом
Джерело:  online.ua

Очільник зовнішньої політики ЄС Жозеп Боррель визнав, що українські пілоти вже розпочали навчання на F-16 і літаки найближчим часом повинні прибути в Україну.

Джерело:  Europa Press

Україна найближчим часом має отримати F-16

Це хороша ідея. Добре, що вона походить від "Великої сімки" і що вони нарешті вирішили підготувати ґрунт для забезпечення України потрібними їй винищувачами, - зазначив Боррель.

Він наголосив, що навчання українських пілотів на західних винищувачах вже розпочались.

Це перше, що потрібно зробити. Сподіваюся, що невдовзі ми зможемо забезпечити Україну цими видами озброєнь, - підкреслив Боррель.

Окремо він сказав, що сьогодні Рада ЄС обговорить ситуацію в Україні, і зокрема, на порядку денному розглядатиметься такі теми як новий пакет санкцій і новий транш на озброєння для України в рамках Європейського фонду миру.

Боррель додав, що у питанні санкцій обговорення стосуватиметься заходів, спрямованих на унеможливлення обходу раніше запроваджених обмежувальних заходів.

Програма передбачає навчання українських пілотів управлінню винищувачами четвертого покоління, у тому числі F-16 після того, як Вашингтон дозволив європейським союзникам експортувати цей тип літаків, а також розпочати навчання.

В України недостатньо засобів ураження ворожих балістичних ракет 

За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, в Україні не має достатньої кількості засобів для збиття всіх балістичних ракет злочинної армії РФ та захисту всіх міст і цивільної інфраструктури.

На жаль, немає в нас достатньо засобів проти балістики на сьогоднішній день. Маємо системи Patriot на бойовому чергуванні. Але зрозуміло, що цього вкрай недостатньо, щоб перекрити всі необхідні нам напрямки, усі великі міста та усі важливі об’єкти критичної інфраструктури. Бо саме по військових об’єктах та об’єктах критичної інфраструктури в Дніпрі сьогодні цілив ворог, - визнав Ігнат.

Речник ПС ЗСУ підкреслив, що Україна потребує додаткових систем ППО для збиття ворожих балістичних ракет, адже шість "Кинжалів" під час потужної атаки, і до 10 балістичних ракет були знищені саме системою Patriot. Крім того, в повітряних силах очікують систем SAMP/T.

Україна в нас велика і нам потрібно більше цих засобів. Ну і очікуємо безумовно літака F-16 – це топ тема сьогодні, - зазначив Ігнат.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Євросоюз готує "план Б" для збереження санкцій проти РФ

Євросоюз
Джерело:  Радіо Свобода

Як стверджує редактор "Радіо Свобода" з питань Європи Рікард Джозвяк, юристи у Європейському Союзі уже активно працюють над "планом Б", який дасть можливість обійти вето Угорщини на продовження у червні санкцій проти країни-агресорки Росії.

Головні тези:

  • Європейські санкції складаються з рішення і постанови.
  • Цей момент хочуть використати, щоб обхитрити Орбана та його команду.

Що відомо про новий план ЄС

Як вдалося дізнатися журналісту, вперше про цю ідею заговорили ще під час переговорів перед березневим продовженням санкцій.

Попри це, досі залишаються сумніви, наскільки вона є вдалою з юридичної точки зору.

Що важливо розуміти, європейські санкції де-факто складаються з двох документів: рішення і постанови.

Рікард Джозвяк звертає увагу на те, що тексти є практично однаковими і діють разом (країни узгоджують та ухвалюють рішення, яке виконується через постанову).

Саме дію постанови потрібно одноголосно продовжувати кожні шість місяців — але не рішення: рішення залишається чинним, доки не збереться кваліфікована більшість голосів для його скасування.

За словами авторів нового плану, саме це можна використати для того, щоб проігнорувати блокування Угорщиною продовження дії постанови і залишити санкції чинними.

Що важливо розуміти, це рішення розглядають як "тимчасовий і крайній захід", оскільки угорський лідер Віктор Орбан та його поплічники можуть подати до суду.

Саме тому у Євросоюзі усвідомлюють, що юридично рішення не є бездоганним.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?