У Великій Британії провели велике дослідження REACT-1 з приводу ризиків заразитися коронавірусом COVID-19 після проходження вакцинації та оприлюднили проміжні його результати.
Джерело: Imperial
За оприлюдненими деталями, дослідження проводили безпосередньо поміж населення Англії. Воно проходило упродовж період з 24 червня до 5 липня, а учасниками його стали 47 тисяч добровольців.
В цілому британська кількість хворих упродовж останнього місяця зросла приблизно в чотири рази - все це пов’язано з поширенням штаму коронавірусу “Дельта”.
Згідно з національним показником розповсюдження коронавірусу збільшився з 0,15% до 0,59%. Значне поширення інфекції фахівці зареєстрували у кожній віковій групі до 75 років, а також особливо серед молоді.
Надзвичайно високий рівень захворюваності виявлених серед підлітків, вік яких коливається від 13 до 17 років, а також в молодих людей віком від 18 до 24 років.
Водночас підсумки аналізу статистичних даних за віковими групами й вакцинації вказують на зниження рівню зараження серед осіб до 65 років, які вже отримали повноцінні два щеплення.
У порівнянні з захворюваністю невакцинованих громадян з тими, хто повністю завершив цей процес, показники утричі менші.
Станом на липень 2021 року в Англії повноцінну вакцинацію із двома щепленнями пройшли близько 64% дорослих.
“Останні дані Служби громадської охорони здоров'я Англії показують, що наша програма вакцинації врятувала понад 27 тисяч життів і запобігла зараження більш ніж 7 мільйонів осіб. Ми також бачимо, що обидві дози вакцини проти COVID-19 можуть знизити симптоматичну інфекцію майже на 80%. Зараз як ніколи важливо отримати рятівний другий укол, щоб ми могли продовжувати будувати стіну захисту від вірусу”, - говориться у заяві королівського уряду.
Штам коронавірусу Дельта
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, штам коронавірусу Дельта удвічі заразніший, ніж початковий штам вірусу з китайського Уханю. Хороша новина полягає у тому, що більшість вакцин проти коронавірусу дієві проти нового варіанту.
“Гарні новини в тому, що більшість вакцин, які сьогодні використовуються у світі, здаються ефективними щонайменше в запобіганні тяжкого перебігу захворювання”, - наголосили у ВООЗ.
Читайте також: