Щонайменше 8 російських дипломатів після вислання з країн ЄС працевлаштувались у посольстві РФ в Сербії.
Джерело: "Радіо Свобода"
Що відомо про перебування великої кількості російських дипломатів в Сербії
Зазначається, що наразі в російському посольстві в Сербії працевлаштувався Алексєй Іваненко, якого було вислано у квітні 2022 року з Хорватії. Він зараз обіймає посаду першого секретаря.
Радіо Свобода" підтвердило причетність Іваненка до роботи 16-го центру Федеральної служби безпеки, який здійснював кібератаки на об'єкти енергетичної інфраструктури у США і в інших країнах.
Із Польщі до Сербії також потрапили Міхаїл і Зінаїда Генералови. Перший був зареєстрований у Москві в будинку, який є відомчою будівлею Служби зовнішньої розвідки.
Другим секретарем посольства Сербії в Росії працює Дмитрій Барабін, який був висланий із Нідерландів у березні 2022 року.
Де він перебував до того, достеменно невідомо, та батько Дмитрія Барабіна, Геннадій, працював у Військово-топографічному управлінні генштабу армії РФ.
Помічником військовиого аташе російського посольства в Белграді працює Євген Анпілов, який, за даними "Радіо Свобода", раніше обіймав цю ж посаду в диппредставництві Росії в Чорногорії.
Що відомо про інших російських шпигунів у Сербії
Серед співробітників посольства РФ в Сербії також і інші російські дипломати, які були вислані з країн ЄС протягом 2022 і 2023 років.
Першим секретарем посольства є Денис Румянцев, який ще 2019 року працював у Македонії.
Ще одним першим секретарем є Александр Новіков: 2018 року він працював у представництві Росії в Організації із заборони хімічної зброї і значився на сайті ОЗХЗ як представник Міністерства оборони Росії.
Владімір Подрєзов, який був у 2014 році третім секретарем посольства в Чорногорії, теж пішов на підвищення і зараз є другим секретарем у Белграді.
Михайло Максименко, ще один другий секретар російського посольства в Сербії, 2017 року, незадовго до масової висилки російських дипломатів через справу Скрипалів, був третім секретарем у посольстві в Лондоні.
Від початку російського вторгнення і до кінця 2022 року країни ЄС вислали майже 500 російських дипломатів і адміністративних співробітників.
Натомість у Сербії, яка декларує бажання увійти до Європейського союзу, російська дипломатична присутність зросла: у лютому 2022 року в країні працювали 54 російські дипломати, а в березні 2023 року - вже 62.
Прессекретар глави зовнішньополітичної служби ЄС Жозепа Борреля Пітер Стано сказав Радіо Свобода, що лише сама Росія може вирішити, чи направляти висланого з країни-члена ЄС дипломата до іншої держави Євросоюзу.
Читайте також:
Кремль відреагував на ідею стосовно мирних переговорів з Україною;
Як Путін використовує поразки Пригожина на фронті — пояснення аналітиків
Замінований лайном. Пригожин публічно висміяв Санкт-Петербург