За інформацією представників Червоного Хреста, територію підприємства "Азовсталь" в Маріуполі протягом цього тижня полишили сотні українських військових, які потрапили в полон до кремлівської окупаційної армії.
Джерело: Міжнародний комітет Червоного Хреста
Окупанти полонили сотні українських військових з Азовсталі
У вівторок 17 травня МКЧХ на прохання сторін почав реєстрацію бійців, які залишають завод "Азовсталь", у тому числі поранених. Операція продовжилася в середу і ще тривала в четвер, тобто 18-19 травня.
Процес реєстрації, якому сприяв МКЧХ, передбачає заповнення форми з особистими даними, такими як ім’я, дата народження та найближчий родич. Ця інформація дозволяє комітету відстежувати тих, хто був захоплений, і допомагати їм підтримувати зв’язок зі своїми сім’ями.
Відповідно до мандата, наданого МКЧХ державами згідно з Женевськими конвенціями 1949 року, комітет повинен мати негайний доступ до всіх військовополонених у всіх місцях їх утримання. МКЧХ має бути дозволено опитувати військовополонених без свідків, а тривалість і частоту цих відвідувань не повинні надмірно обмежувати.
Коли дозволяють обставини, кожна сторона конфлікту повинна зробити все можливе для пошуку та збору загиблих, додають в організації.
При цьому представники Червоного Хреста підтримують діалог зі сторонами конфлікту щодо їхніх зобов'язань за міжнародним гуманітарним правом.
Як стверджують представники Міноборони РФ, що за попередню добу з "Азовсталі" вийшов ще 771 боєць полку "Азов", а загалом із 16 травня "в полон здалися" загалом 1730 бійців.
При цьому представники американського Інституту з вивчення війни заявляють, що окупаційна кремлівська армія продовжує завдати артилерійські та авіаудари по території заводу "Азовсталь", де ще залишаються українські військові.
Фото - facebook.com/Ol.Vasiliev
Це вказує на те, що залишки української оборони все ще знаходяться на заводі, попри евакуацію в останні кілька днів, - підкреслюють аналітики з ISW.
За їхніми словами, російська окупаційна влада планує зрівняти з землею металургійний комбінат "Азовсталь" після завершення його захоплення.
Читайте також: