Чому все більше людей мають алергію — відповідь медиків
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Чому все більше людей мають алергію — відповідь медиків

Чому все більше людей мають алергію — відповідь медиків
Джерело:  online.ua

Дивлячись на зростання кількості випадків алергії, важко не помітити, що щось не в порядку. Чи то зовнішній світ, чи наші тіла, чи складна взаємодія між ними, але щось йде не так.

Джерело: Wired

Чому все більше людей мають алергію

Кількість алергиків у світі зростає. Якщо 1997 року близько 0,4% дітей у США страждали на алергію на арахіс, то 2008 – вже 1,4%. Число госпіталізацій через тяжку харчову алергію у Великій Британії потроїлося з 1998 по 2018 рік.

Показники захворюваності на астму, часто викликану алергією, продовжують зростати – в основному в країнах, що розвиваються. Ще помітне зростання кількості незвичайних алергій типу синдрому альфа-гал – це коли після укусу одного з видів кліщів у людини з'являється сильна алергія на червоне м'ясо.

Чому алергій стає більше

Одна з теорій свідчить, що алергічні реакції розвиваються, щоб виводити з організму канцерогени та токсини – від укусів комах до укусів змій. Навіть кілька століть тому надзвичайна імунна реакція на потенційно смертельний укус змії могла бути корисним способом реакції організму.

Зараз робота нашої імунної системи не відповідає сучасним загрозам. Водночас зміна дієти та способу життя виводить з ладу наш мікробіом підвищуючи ймовірність того, що діти стануть чутливими до харчових алергенів. Стрес також може впливати на нашу сприйнятливість до алергії – гормони стресу провокують подібну реакцію в клітинах мишей, як і алергічні стресори.

Та й лікарі взагалі досі не можуть погодитися з визначенням, що таке алергія та з найкращими способами діагностики. Антигістамінні препарати відкрили у 1937 році, а з 1940-х вони стали основним засобом лікування алергії. Наразі вчені винаходять нові медикаменти: наприклад, вакцини для імунізації людей від укусів бджіл.

Щоб алергікам було легше, потрібні не лише нові ліки, а й кращі умови життя. Наприклад, синдром альфа-гал поширюється через зміни клімату. Земля нагрівається, і діапазон місць проживання кліща розширюється. Ще серед причин – часом неякісне маркування та виробництво їжі. До того ж може впливати зміна дієти, способу життя та підвищений стрес. А через дорожнечу деяких ліків люди можуть не пережити тяжкий алергічний напад.

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?