За словами науковців з Інституту досліджень Сонячної системи імені Макса Планка, наш Всесвіт поступово стає непридатним для зародження життя. Після масштабного дослідження вони дійшли висновку, що вся справа в зорях.
Джерело: Nature Communications
Що відомо про результати нового дослідження Всесвіту
Що важливо розуміти, ранній Всесвіт складався лише з трьох елементів: багато водню, трохи гелію та літію.
Іноземні вчені звертають увагу на те, що перші зірки повністю складалися саме з них, проте глибоко в надрах відбувалися хімічні реакції, які створювали інші елементи, метали. В результаті загибелі перших світил, цей новий хімічний елемент поширився галактиками.
Планети біля зірок із низьким вмістом металів мають більше шансів отримати необхідний захист, який дасть змогу життю зародитися й процвітати. Річ у тім, що життя залежить від тонкого шару озону, який захищає поверхню планети від убивчого ультрафіолету зірки. Водночас сам озон утворюється в атмосфері під дією якраз ультрафіолетових хвиль особливого типу, а їх у великій кількості випромінювали саме ранні зорі, без високого вмісту металів.
Фото — unsplash.com
Як на зародження життя впливають зірки
Як стверджують науковці, зірки завжди випромінюють ультрафіолет – з металом в своєму складі чи без. Проте коли випромінювання більше (мало металів) - планета починає створювати довкола себе необхідний захист і може підтримувати життя. А коли менше (більше металів) – озон або не утворюється взагалі, або його шар занадто тонкий, щоб захистити поверхню планети. Тому навіть це відносно слабне випромінювання вбиває будь-яке життя.
За словами вчених, життя може зародитися в океанах, які теж діють як щит від ультрафіолету. Однак вийти на сушу, якщо на планеті немає озонового шару, організми навряд чи зможуть.
Як вдалося дізнатися в результаті нового дослідження, вчені продовжують шукати життя не в тих частинах галактики.
Окрім того, наголошується, що життю може ставати дедалі важче й важче розвиватися в міру того, як дедалі більше зірок стають металічними.
Читайте також:
Чому на небі з кожним роком видно дедалі менше зірок — пояснення вчених
Астрономи нарешті розгадали загадку "сонячних пальців"
Чимало людей слухають музику перед сном для того, щоб розслабитися. Однак нещодавно науковці дійшли висновку, що ця звичка може навпаки зашкодити