Чи з'явилась курка раніше за яйце ― відповідь вчених
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Чи з'явилась курка раніше за яйце ― відповідь вчених

Курча та яйце
Джерело:  The Independent

Дослідники з Женевського університету у Швейцарії нарешті дали відповідь на відоме питання, чи з'явилась курка раніше за яйце, або навпаки. 

Головні тези:

  • Науковці з Женевського університету встановили, що яйця з'явились задовго до появи перших тварин, у тому числі курей.
  • Дослідження скелета доісторичного організму показало, що одноклітинні організми утворювали прообрази яєць.
  • Генетичні механізми для появи яєць з'явились більше мільярда років тому в одноклітинних організмах, що вказує на їхню передову роль в еволюції.
  • Еволюційні дослідження Chromosphaera perkinsii показали, що великі багатоклітинні колонії нагадують ранні стадії розвитку ембріонів тварин.
  • Подальші дослідження навколо походження яєць відкриють нові факти про еволюцію тварин та низку важливих механізмів, що формували життя на Землі.

Що з’явилось раніше, курка чи яйце

Зокрема, виявлений у 2017 році скам’янілий доісторичний організм дозволив науковцям дійти остаточного висновку, що яйця з’явились задовго до появи перших тварин, зокрема, курки.

Зазначається, що аналіз знайденого на Гаваях одноклітинного організму довів, що його вік складає не менше мільярда років. Цей організм використовував ділення клітин для створення прообразу яєць.

Науковці відповіли на питання, що з’явилось раніше, курка чи яйце
Курчата

Науковці з’ясували, що цей організм утворив інші багатоклітинні організми, які дуже схожі з ембріонами тварин.

Все це вказує на те, що яйця з’явились задовго до тварин.

Хоча Chromosphaera perkinsii є одноклітинним видом, така поведінка свідчить про те, що багатоклітинні процеси координації та диференціації вже присутні в цього виду, задовго до появи перших тварин на Землі, — пояснює провідний автор дослідження Омая Дудін.

Одноклітинні організми, наприклад, дріжджі і низка бактерій, з’явились задовго до появи багатоклітинних організмів, зокрема, тварин, які розвинулись з одноклітинних організмів до складних істот.

Цей процес розвитку ембріона слідував дуже певним етапам, які, як відомо, напрочуд схожі між видами тварин.

Як науковцям вдалось визначити еволюційні механізми появи яєць

У новому дослідженні науковці науковці проаналізували форму життя пращура багатоклітинних організмів C perkinsii, яка відділилась від еволюційного розвитку тварин понад мільярд років тому.

Це дозволило науковцям знайти свідчення щодо ключових механізмів розвитку одноклітинних організмів у багатоклітинні.

Так, вчені з’ясували, що C perkinsii, досягаючи максимального розміру, ділились більше не зростаючи далі, утворюючи багатоклітинні колонії, що дуже нагадує ранні стадії розвитку ембріонів тварин.

Ці колонії складались щонайменше з двох різних типів клітин і зберігали близько третини власного життєвого циклу.

Це дозволило дослідникам дійти висновку, що генетичні механізми для появи яєць з’явились задовго до самих курей, більше мільярда років тому.

Однак існує ймовірність того, що механізми, які лежать в основі багатоклітинного розвитку, могли еволюціонувати окремо в C perkinsii, і дослідники заявили, що сподіваються, що подальші дослідження організму покажуть, який із варіантів є більш імовірним.

Це захопливо, вид, відкритий зовсім недавно, дає нам змогу повернутися в часі більш ніж на мільярд років назад, — підкреслює один з авторів дослідження Марін Оліветта.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?