Чи зможе допомога США переломити хід війни в Україні — дані Bloomberg
Категорія
Світ
Дата публікації

Чи зможе допомога США переломити хід війни в Україні — дані Bloomberg

сша
Джерело:  Bloomberg

Схвалення США виділення понад 60 мільярдів доларів допомоги для України дасть змогу ЗСУ дещо перевести дух на полі бою, хоча навряд чи це саме по собі переломить хід війни.

Чи зможе допомога США переломити хід війни в Україні

Видання зазначає, що багато чого залежатиме від того, як швидко американська допомога дійде до лінії фронту. Через те, що пакет допомоги був заблокований у Конгресі протягом шести місяців, ЗСУ  боролися з дедалі гострішою нестачею боєприпасів і живої сили, в той час як сили Кремля використовували свою перевагу.

За словами Миколи Бєлєскова, наукового співробітника Національного інституту стратегічних досліджень у Києві, ця допомога дає перепочинок українським військовим і допоможе їм сповільнити просування Кремля, вести "ефективну оборону" і мінімізувати втрати. Але для того, щоб піти далі, необхідна більша допомога, а це складна перспектива в США з огляду на опір республіканців у Конгресі.

Питання в тому, чи буде допомога і в якому обсязі в 2025 році і далі — оскільки стратегія Путіна полягає в тому, щоб перечекати, — каже він.

Президент Володимир Зеленський заявив, що із наданням американської допомоги в України є всі шанси стабілізувати ситуацію і перехопити ініціативу.

Водночас аналітики американського Інституту вивчення війни зазначають, що навіть якщо американська техніка буде доставлена швидко, транспортна логістика, швидше за все, означатиме, що допомога "не почне впливати на ситуацію на лінії фронту протягом декількох тижнів".

Українцям завдано серйозної шкоди, а їхні збройні сили слабші, ніж були б за іншої ситуації. Однак, принаймні зараз, завдяки значним вливанням американської допомоги, українці повинні бути в змозі стабілізувати ситуацію, — написав Філліпс О'Брайен, професор стратегічних досліджень в Університеті Сент-Ендрюса в Шотландії.

Допомога Україні від США

20 квітня Палата представників Конгресу США підтримала проект закону, в якому передбачено десятки мільярдів доларів на допомогу Україні у сфері безпеки. Документ ще має ухвалити Сенат, потім його дадуть на підпис Байдену.

Ще до голосування в Пентагоні заявили, що зможуть оперативно відправити в Україну новий пакет озброєнь, коли рішення буде остаточно ухвалено.

У ISW зазначали, що Збройні сили України зможуть призупинити наступ окупаційної армії за умови швидкого надходження допомоги США.

Категорія
Україна
Дата публікації

Величезні втрати. Яку ціну заплатила Росія за локальні успіхи

армія РФ
Джерело:  NV

Військовий оглядач Денис Попович звертає увагу на те, що російські загарбники дійсно повільно просуваються на українському фронті, одна за це платять чималу ціну - сотні тисяч життів своїх солдатів.

Головні тези:

  • Вкрай важливою подією у 2024 році стала втрата Авдіївки.
  • Існує ризик втрати південної частини Донецької області, саме там зараз тривають активні бої.
  • За просування вглиб на 35-40 кілометрів ворог заплатив вкрай високу ціну.

Не варто переоцінювати досягнення Росії на полі бою

За словами експерта, у 2024 році однією з головних подій на фронті була втрата Авдіївки у лютому.

Саме після цього окупанти почали просуватися на сході, в бік кордонів з Дніпропетровською областю, на Донеччині. На цьому тлі українським воїнам довелося вийти з низки населених пунктів.

Попович звертає увагу на те, що станом на сьогодні існує ризик втрати південної частини Донецької області.

Курахове зараз — ведуться бої. Велика Новосілка — ведуться бої. Це все південь Донецької області. Ворог наблизився до Покровська. Це місто, яке неподалік від кордонів з Дніпропетровською областю. Водночас ворог так і не зміг захопити Часів Яр, — нагадує військовий оглядач.

За словами Поповича, вкрай важливо усвідомлювати глибину цього просування — йдеться про 35-40 кілометрів наразі.

І за це ворог заплатив… Майже півмільйона особового складу було покладено за ці 35-40 кілометрів вглибину просування, — пояснив експерт.

Втрати армії РФ станом на 25 грудня 2024 року

Як зазначає Генштаб, Сили оборони за добу знищили 1600 російських загарбників, а з техніки знищено:

  • танків — 9628 (+4) од,

  • бойових броньованих машин — 19923 (+8) од,

  • артилерійських систем — 21333 (+10) од,

  • РСЗВ — 1256 од,

  • засоби ППО — 1030 од,

  • літаків — 369 од,

  • гелікоптерів — 329 од,

  • БПЛА оперативно-тактичного рівня — 20908 (+74),

  • крилаті ракети — 2948-,

  • кораблі /катери — 28 од,

  • підводні човни — 1 од,

  • автомобільної техніки та автоцистерн — 32117 (+31) од,

  • спеціальна техніка — 3667.

Категорія
Світ
Дата публікації

Найменше місто у світі Яньцзінь опинилось під загрозою знищення — відео

Повіт Яньцзінь
Джерело:  online.ua

Відомий блогер і мандрівник Дрю Бінскі відвідав місто Яньцзінь на південному заході Китаю, яке через його унікальне розташування називають найвужчим у світі. 

Головні тези:

  • Яньцзінь - найвужче місто у світі, розташоване в унікальній долині вздовж річки Хен.
  • Місто опинилося під загрозою знищення через постійні повені та землетруси, що ставлять під питання безпеку будинків та інфраструктури.
  • Місцеві жителі звикли до непростих умов життя і діляться історіями з блогерами, запрошуючи на екскурсії та розповідаючи про традиції і проблеми міста.
  • Дрю Бінскі та його подруга відвідали Яньцзінь і отримали поради та підтримку від місцевих жителів.
  • Яньцзінь залишається унікальним пунктом на карті світу і привертає увагу мандрівників та блогерів своєю атмосферою та проблемами, які стикаються його жителі.

Як виглядає найвужче та найменше місто у світі і чому воно опинилось під загрозою

Насправді Яньцзінь має статус повіту, і вважається найвужчим у світі через розташування у вузькій долині вздовж річки Хен.

Намір відвідати місто у мандрівника виник після подорожі його подруги Яни у цей район.

Дівчина побувала у Яньцзіні та зняла відео, поділившись історіями місцевих жителів.

Вона також супроводжувала Дрю Бінскі під час його подорожі, виступаючи у ролі гіда та перекладача.

За словами мандрівника, наразі Яньцзінь перебуває під загрозою через постійні повені та землетруси. Будинки розміщуються або на палях у безпосередній близькості до води, або побудовані на крутих схилах долини.

Що кажуть місцеві жителі

За словами місцевих жителів, майже щороку тут відбуваються повені. Найбільша кількість повеней тут фіксується у липні та серпні.

Однак мешканці Яньцзінь запевняють, що згодом до таких непростих умов звикаєш.

Зокрема, Бінскі та його подругу запросили до будинку одного з місцевих жителів, а потім влаштували екскурсію вузькою стежкою вздовж обриву.

Не обійшлося і без пригод: блогера зупинила поліція, вирішивши, що він без дозволу використовував дрон. Та поліцейські вирішили не карати блогера, ба більше, порадили найкращі місця для зйомок.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?