Прокуратура Данії завершила розслідування вибухів на “Північних потоках”. Розслідування закрили через нестачу підстав для порушення кримінальної справи.
Що відомо про розслідування Данії щодо підриву “Північних потоків”
Результати розслідування показали, що в справі про підрив на “Північних потоках” мала місце “навмисна диверсія”. Однак немає достатніх підстав для порушення кримінальної справи в Данії.
Розслідування проводили поліція Данії разом зі Службою безпеки та розвідки. Протягом усього розслідування данська влада співпрацювала з відповідними іноземними партнерами. Розслідування було «складним і всебічним».
Служба безпеки та розвідки Данії продовжить стежити за розвитком ситуації.
Що відомо про підрив “Північних потоків”
26 вересня 2022 року в трубопроводах “Північний потік — 1” та “Північний потік — 2”, які пролягають дном Балтійського моря від росії до Німеччини, сталися три вибухи, які спричинили масові витоки газу. Недоторканою залишилася лише одна з чотирьох ниток газопроводу.
Західні медіа писали, що Росія законсервує “Північні потоки”, оскільки не збирається їх ремонтувати після аварій.
Влади США, Великої Британії і ЄС заявили про цілеспрямовану диверсію. Росія вважає, що у вибухах зацікавлені США та їхні союзники. Західні й російські медіа писали про різні версії — починаючи від диверсії самих росіян і закінчуючи причетністю України. Президент Володимир Зеленський заперечував причетність України до диверсій.
НАТО офіційно заявило, що пошкодження на Північних потоках були наслідком "свідомих диверсійних дій". Сейсмологи заявили, що в зонах витоку було зафіксовано підводні вибухи. Шведські спецслужби згодом підтвердили факт диверсії трубопроводами «Північний потік».
Нещодавно Швеція закрила розслідування підриву “Північного потоку” через відсутність юрисдикції. Розслідування продовжить Німеччина.