Данилюк виборов для України "срібло" Паралімпіади у штовханні ядра

Станом на ранок 28 серпня українським паралімпійцям уже вдалося здобути дві медалі. Першу медаль Україні приніс легкоатлет Роман Данилюк у штовханні ядра.

Джерело: сайт "НОК"

Український легкоатлет Роман Данилюк зупинився у 51 сантиметрі від "золота"

У метанні ядра у класі F12 "синьо-жовту" команду представляли два спортсмени – Роман Данилюк та Володимир Пономаренко. Обидва хлопці завершили виступ із найкращим результатом сезону.

Данилюк штовхнув ядро на 16.53 метри та став другим. Варто звернути увагу на те, що це чотирнадцяте "срібло" для нашої країни. Український спортсмен поступився лише іспанцю Кім Лопесу Гонсалесу. Переможець встановив світовий рекорд.

Трійку лідерів із особистим найкращим результатом замкнув Елбек Султанов із Узбекистану. Ще один українець Пономаренко зупинився за крок до нагород – 4 місце.

Результати у штовханні ядра

1. Кім Лопес Гонсалес (Іспанія) – 17,04
2. Роман Данилюк (Україна) – 16,53
3. Елбек Султанов (Узбекистан) – 15,94
4. Володимир Пономаренко (Україна) – 14,96

Україна на Паралімпіаді в Токіо

За підсумками трьох днів світових змагань українська збірна здобула вже 25 медалей — серед нагород 3 золоті, 14 срібних і 8 бронзових. Передбачається, що в цілому ігри триватимуть до 5 вересня.

27 серпня паверліфтерка Мар’яна Шевчук здобула золоту медаль. У першій спробі Шевчук взяла 125 кілограмів, що надало їй комфортний запас перед фінальним раундом. Найближче за відповідними показниками до неї виявилися представниці збірної Китаю та Туреччини — з підійманням 118 та 117 кілограмів.

У другій спробі українка не впоралася зі 128 кілограмами, а водночас із цим китайська та турецька спортсменки наблизилися до суперниці буквально до різниці в один кілограм.

Також плавець Сергій Кліпперт на дистанції 100 метрів на спині у класі S12 здобув срібну медаль — вже третю за спортивну кар’єру 32-річного українця.

Інше срібло українській збірній принесла Катерина Денисенко, яка здобула друге місце у запливі на 100 метрів, проте у класі S8.

Водночас із цим одразу дві бронзи отримали велогонщик Єгор Дементьєв, який змагався на дистанції 4 тисячі метрів у класі C5, та дзюдоїстка Юлія Іваницька — вона боролася у категорії до 48 кілограмів у класі з порушенням зору.

Своєю чергою легкоатлет Владислав Білий зумів завоювати срібну медаль у метанні спису та оновити рекорд Європи. Тріумфатором змагань став колумбієць Хосе Лемос, що відправив спис на новий світовий рекорд — 60.31.