Україна блискавично стартувала на Паралімпіаді в Токіо — із золотом і новим рекордом Ігор

Паралімпійська збірна України вже у перший день змагань Ігор-2020, які почалися у середу, 25 серпня, здобула одночасно кілька медалей у “повному комплекті” - золота, срібні, бронзові.

Джерело: Національний олімпійський комітет

За офіційними даними, у перший же день українська загальна команда відзначилася золотом. Відповідну винагороду виборола плавчиня Єлизавета Мерешко, яка виступала у класі S6 та категорії 50 м в/c.

Водночас портсменка оновила рекорд Паралімпіади з часом у 33.11.

• бронзу отримала Анна Гонтар (плавання, 50 м в/c, клас - S6);

• бронзу отримала Євгенія Бреус (фехтування на візках, шабля, категорія А).

Український НОК виступив з привітанням “від імені усієї олімпійської родини” до всіх паралімпійців, тренерів та Національний комітет спорту інвалідів, а також відзначили блискучий старт учасників.

Україна на Паралімпіаді

Першою українською нагородою на Паралімпіаді стала бронзова медаль фехтувальниці Євгенії Бреус — 38-річна спортсменка змагалася на шаблі на візках у класифікації A.

Першою срібною медаллю для української збірної відзначився плавець Антон Коль. Він здобув відповідне місце у змаганнях з подолання 100-метрової дистанції.

Тріумфатором запливу категорії S1 став ізраїльський спортсмен Іяд Шалабі, якого намагався наздогнати українець. Іноземець випередив нашого земляка на фініші лише на чверть секунди.

Україна на Олімпіаді-2020

Українська олімпійська збірна офіційно посіла 44 місце серед 206 країн-учасниць Олімпіади-2020, й стала 16-тою за загальною кількістю здобутих нагород. 153 спортсмени, які вийшли на старт, вибороли 19 олімпійських медалей (1 золоту, 6 срібних та 12 бронзових).