День пам'яті жертв Голокосту: в мережі з'явився злободенний фотопроект
Категорія
Світ
Дата публікації

День пам'яті жертв Голокосту: в мережі з'явився злободенний фотопроект

День пам'яті жертв Голокосту: в мережі з'явився злободенний фотопроект

У п'ятницю, 27 січня, по всьому світу відзначають День пам'яті жертв Голокосту, в зв'язку з цим в мережі з'явився цікавий фотопроект, присвячений цій темі.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook-спільноту Жити в Києві.
Меморіал жертвам Голокосту в Берліні є одним з найбільш відвідуваних комплексів, присвячених пам'яті євреїв, убитих нацистами, а також популярним серед туристів місцем для селфі. Щоб присоромити любителів знімків на тлі меморіалу жертвам Голокосту ізраїльський художник і сатирик Шахак Шапира створив фотопроект "йолокія".
"За останні роки я помітив в Берліні цікаву тенденцію біля меморіалу жертвам голокосту: люди стали використовувати його в якості фону для власних селфі. Тому я взяв ці селфі і поєднав їх з оригінальними фотографіями з концентраційних таборів нацистів", - розповів автор фотопроекту.

Читайте також: Па м'ятник жертвам Голокосту в Ужгороді осквернили з небаченим нахабством: з'явилися фото
Художник переглянув тисячі фотографій, на яких люди посміхаються, сміються, займаються йогою і навіть показують фокуси на тлі меморіалу жертвам Голокосту. Під деякими фото навіть були абсолютно жахливі коментарі на кшталт "Скачу по мертвих євреях".
Як відомо, Голокостом називають переслідування і масове знищення нацистами представників різних етнічних і соціальних груп в період існування нацистської Німеччини. Генеральна Асамблея ООН проголосила 27 січня, день визволення концтабору Освенцим в Польщі, Міжнародним днем ​​пам'яті жертв Голокосту.
Як повідомляв ONLINE.UA, в Росії на телевізійному шоу "Льодовиковий період" був представлений номер, учасники якого одяглися в роби в'язнів-євреїв з німецьких концтаборів часів Другої світової війни.






Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Критична маса. Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

Земля
Джерело:  DW

За підрахунками науковців, на орбіті Землі розташовано понад 130 мільйонів уламків космічного сміття, які становить критичну загрозу для пристроїв, що працюють у космосі.

Головні тези:

  • Понад 130 мільйонів уламків космічного сміття на орбіті Землі становлять критичну загрозу для супутників та пристроїв у космосі.
  • Зіткнення супутників з космічним сміттям може призвести до руйнування та порушення роботи важливих служб, таких як GPS та моніторинг стихійних лих.
  • Збільшення комерційних космічних запусків спричиняє зростання кількості космічного сміття на орбіті Землі.

Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

У Європейському космічному агентстві (ESA) опублікували щорічний звіт щодо стану космічного довкілля.

В ESA підрахували, що щороку один супутник зазнає руйнування через зіткнення з космічним сміттям. Фахівці організації попереджають, що такі випадки можуть серйозно порушити роботу життєво важливих служб, як-от GPS і моніторингу стихійних лих.

Хоча щодня щонайменше три неушкоджені супутники або корпуси ракет повертаються в атмосферу Землі, фахівці заявляють про збільшення кількості сміття навколо планети. Наявна ситуація погіршується, зокрема через збільшення комерційних космічних запусків.

Ми залежимо від супутників як джерела інформації для нашого повсякденного життя: від навігації до телекомунікацій і послуг, до спостереження за Землею, зокрема у сфері безпеки та оборони, — сказав генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер.

Через засилля космічного сміття супутники на орбіті Землі вимушені здійснювати регулярні маневри, аби уникнути зіткнень з уламками. На ці кроки доводиться йти навіть за найменшої загрози, адже дрібні шматочки сміття з діаметром у міліметр можуть серйозно пошкодити пристрої навколо нашої планети.

При цьому уламок розміром один сантиметр має силу, яку можна порівняти з енергією ручної гранати, пояснив провідний інженер відділу чистого космосу ESA Тіаго Соарес.

Наразі на орбіті Землі перебуває щонайменше мільйон великих уламків, кожне зіткнення з якими може призвести до феномена ланцюгової реакції — ефекту Кесслера.

Під час щорічної конференції щодо космічного сміття ESA закликало до швидких дій, аби очистити простір космосу навколо Землі, де кількість уламків "швидко зростає".

Деякі з орбіт стають переповненими дедалі більшою кількістю смертоносних, швидко рухомих уламків колишніх супутників і ракет, які загрожують нашому майбутньому в космосі.

У ESA прогнозують, що кількість зіткнень космічних пристроїв зі сміттям може збільшитися в майбутньому.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?