Народний депутат від БПП Мустафа Найєм заявив, що губернатор Одеської області Міхеїл Саакашвілі пропонував міністру внутрішніх справ Арсену Авакову зайняти посаду прем'єр-міністра, а самому стати першим віце-прем'єром.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Лівий берег.
Першим про пропозицію Саакашвілі розповів сам Аваков в інтерв'ю одному з українських видань. Він повідомив, що за кілька днів до конфлікту на раді реформ глава Одеської ОДА запропонував йому: "Давай домовлятися. Давай ти будеш прем'єром, а я - першим віце-прем'єром".
"Розмова була, мені здається, приблизно в такому ключі: Арсен Аваков дійсно є одним з лідерів Народного фронту. Михайло - людина, що щиро грає, він може прийти і просто в лоб сказати: "Арсен, давай вже! Є варіант". Я думаю, розмова була саме такою. Але я не був свідком. Розмова була, це правда", - зазначив Найєм.
За словами нардепа, конфлікт Саакашвілі з Аваковим був "величезною помилкою", і якби не він, губернатор Одеси міг стати обраним прем'єр-міністром.
"У мене є чітка переконаність, знаючи всю передісторію цих відносин, що якби не цей конфлікт, у Міші зараз була б можливість бути обраним прем'єр-міністром, в тому числі голосами Народного фронту. Я в цьому анітрохи не сумніваюся", - сказав Найєм.
Раніше глава МВС Арсен Аваков розповів про реальні відносини з губернатором Одеської області Міхеїлом Саакашвілі.
Військовий експерт Defence Express Іван Киричевський зазначив, що північнокорейська оборонна промисловість функціонує як філія російської.
Головні тези:
- Росія збільшила виробництво балістичних ракет “Іскандер” за участю Північної Кореї.
- Співпраця оборонних промисловостей Росії та КНДР веде до зростання підсилень на світовому військовому ринку.
- Американський ВПК відстає у виготовленні перехоплювальних ракет для “Іскандерів”, порівняно з російськими виробниками.
Військова промисловість КНДР стала філією російського ВПК
Наразі Росія виробляє більше балістичних ракет "Іскандер" на рік, ніж американський ВПК встигає виготовити перехоплювальних ракет для цих "Іскандерів". Умовно кажучи, росіяни виготовляють 750 ракет, а американці - 650.
Також є неприємний нюанс: США залежать від Китаю у постачанні рідкісноземельних металів для цих ракет. Тому питання, скільки ракет американська оборонка зможе виготовити цього року.
За словами військового експерта, наразі немає відкритих даних щодо північнокорейських ракет, але вже є підтвердження, що північнокорейська оборонна промисловість працює як філіал російської.
Тобто Північна Корея виготовляє свої ракети за матеріалами, технологіями та кресленнями, які отримує від Росії. Чому в офіційних звітах підписують "Іскандер - KN-23"? Тому що це один і той самий виріб, виготовлений в різних куточках світу. У Росії це ближче до Уралу, у Північній Кореї - на півострові. Тобто це одна і та сама ракета, на жаль.
До слова, Президент Володимир Зеленський повідомив, що за попередньою інформацією Росія застосувала північнокорейську балістичну ракету під час атаки на Київ 24 квітня.