Головна перешкода для вступу України в Євросоюз криється в проросійських та олігархічних особах, які підривають антикорупційні реформи. У Держдепі США чекають від команди українського лідера Володимира Зеленського конкретних дій для їх покарання.
Джерело: Укрінформ
Виконуючий обов'язки помічника державного секретаря США з питань Європи та Євразії Філіп Рікер під час міжнародного форуму Democracy in Action: Zero Corruption Conference констатував, що в Україні намагаються підірвати всі реформи, які необхідні для євроінтеграції країни.
"Ми бачимо велику кількість шкідливих сил, які прагнуть підірвати реформи, не тільки керуючись власними інтересами, а й служачи певним політичним силам - це проросійські і олігархічні особи, які поширюють дезінформацію, намагаються впливати на інститути для прийняття рішень або сіяти безлад. Вони є головним викликом євроатлантичної інтеграції України ", - заявив представник Держдепу США.
Рікер підкреслив, що Вашингтон допомагає Україні боротися з цими шкідливими силами. Зокрема, він згадав введені Штатами санкції щодо "українського олігарха Ігора Коломойського, якому заборонили в'їжджати в США через його причетність до масштабної корупції".
"Ми вітаємо кроки українського уряду, зроблені в цьому році, щоб задіяти обмежувальні заходи проти корупціонерів. І ми відзначаємо роботу українського громадянського суспільства у виявленні корупції. Ми сподіваємося побачити такі дії українського уряду, в тому числі в суді, по залученню цих осіб до відповідальності в найближчі місяці і роки ", - озвучив очікування команди Байдена від Зеленського Рікер.
Він нагадав Зеленському, що боротьба з корупцією для України є не менш важлива, ніж боротьба з російською агресією. За словами Рікера, цю ж позицію озвучував офіційному Києву і держсекретар США Ентоні Блінкен.
Чого чекають США від України
Представник американського Держдепу пояснив, що США бачать і оцінюють зусилля української влади у зміцненні реформ. Дипломат підкреслив, зокрема, децентралізаційні і земельні реформи, а також "кроки з модернізації прокурорської служби України".
"Ми очікуємо побачити наступні кроки, спрямовані на захист доброчесності і незалежності інститутів сектора правосуддя в Україні, забезпечення міжнародних стандартів прозорості та корпоративного управління, а також прийняття необхідного законодавства для реформування правоохоронних органів", - підкреслив Рікер.
Читайте також: