Дипломат назвав серйозну перепону на шляху України до НАТО
Категорія
Політика
Дата публікації

Дипломат назвав серйозну перепону на шляху України до НАТО

Дипломат назвав серйозну перепону на шляху України до НАТО
Джерело:  online.ua

Заступник очільника МЗС України Єгор Божок звернув увагу на те, що підвищена увага та активна публічна риторика, яка з'явилася в нашій країні перед червневим самітом НАТО про надання Плану дій щодо членства, є серйозною перепоною для її північноатлантичної перспективи.

Джерело: "Укрінформ"

Що заважає Україні стати членом НАТО

"Цей галас фактично змусив союзників "заморозити" наразі питання запрошення України до ПДЧ, оскільки, як я неодноразово наголошував, НАТО не приймає жодних рішень в умовах істерії. Всі кроки Альянсу завжди є виваженими та вивіреними. В союзників нічого не можна "витиснути" чи "виплакати", все відбувається лише за правилами, процедурами та заслугами", - наголосив Єгор Божок.

Окрім того, український дипломат розповів, чого очікує від візиту віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної до Брюсселя, який стартує уже 18 травня.

За словами Божка, цей візит вкрай важливий для офіційного Києва, оскільки де-факто є ключовим по лінії Україна-НАТО заходом високого рівня перед червневим самітом Альянсу.

"Якщо метою візиту буде подання нової заявки на приєднання до ПДЧ чи для початку нового дискурсу з цього питання - це стане другою серйозною помилкою в процесі євроатлантичної інтеграції України. Першою вже став вчинений останнім часом в українському політикумі галас навколо теми членства України в НАТО та приєднання до ПДЧ", - наголосив представник українського МЗС.

За його словами, будь-які подібні рішення ухвалюються в результаті кропітких дипломатичних перемовин, і наявність публічного галасу навколо такої роботи не сприяє її кінцевому успіху.

"Для успішного приєднання України до ПДЧ потрібно зупинити PR на цій темі, відновити декілька реформ, посилити переговорну команду України та створити належні умови для професійної дипломатичної роботи", - підсумував Євген Божок.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?