Низка європейських дипломатів і посадовців позитивно оцінили ініціативу офіційного Києва щодо консультацій з Єврокомісією та федеральним урядом Німеччини з приводу “Північного потоку-2”, щодо якого Берлін і Вашингтон уклали угоду.
Джерело: Politico
За оприлюдненими даними, у публічному полі не було активної реакції з боку офіційних осіб Євросоюзу на дипломатичний маневр української сторони. Єврокомісія нагадала, що співдружність не вважає газогін
Кремля таким, що відповідає спільним інтересам блоку, тож Брюссель - відкритий для обговорення, зокрема й з Україною.
“Однак приватно багато чиновників та дипломатів усміхалися та були в захваті від кмітливості Києва”, - стверджують журналісти.
Напередодні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба поінформував, що українська сторона ініціює серію консультацій з приводу “Північного потоку-2”. Шлях для цього надає стаття 274 Угоди про асоціацію.
“Вони вчинили абсолютно правильно. Деякі мої колеги в інституціях вважають, що Угода про асоціацію накладає зобов'язання лише на українців, а не на обидві сторони”, - пояснив у розмові з Politico один з посадовців.
Інший дипломат додав, що вважає реакцію Києва виправданою, хоча одночасно потенційно непродуманою.
“Нещодавня українська ініціатива є хитрою, звичайно. Однак мені цікаво, чому вони цього не робили раніше”, - уточнив він.
Водночас медіа звернули увагу, що Київ володіє повним правом для захисту власних інтересів в умовах, коли це навіть може обурити партнерів - розуміння цього в ЄС стало проривним.
“Головне, що українці почали демонструвати власну ідентичність, а не просто вдячно отримувати донорську допомогу та технічну підтримку. Вони не є невдячними, але я думаю, що вони почали більше діяти як країна”, - цитують журналісти радника, що багато працював з українським урядом.
Читайте також:
Експерт пояснив, хто може зупинити Північний потік-2 без згоди Байдена;
Україна озвучила новий план боротьби з Північним потоком-2;
В США дорікнули Україні знанням деталей про угоду щодо Північного потоку-2.