Наступного тижня генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі наступного тижня відвідає тимчасово окуповану Запорізьку атомну електростанцію.
Джерело: МАГАТЕ
Причина візиту Гроссі на ЗАЕС
У ході своєї поїздки Гроссі хоче оцінити серйозну ситуацію з ядерною безпекою на об'єкті і підкреслити нагальну необхідність його захисту під час війни в країні.
Зазначимо, що це буде вже другий візит Гроссі на територію Запорізької АЕС.
Я вирішив знову вирушити на Запорізьку атомну електростанцію, щоб особисто побачити, як розвивалася ситуація з вересня, і поговорити з тими, хто експлуатує об'єкт у цих безпрецедентних і дуже складних обставинах. Я, як і раніше, сповнений рішучості продовжувати робити все, що в моїх силах, щоб допомогти знизити ризик ядерної аварії під час трагічної війни в Україні, - заявив гендиректор МАГАТЕ.
За його словами, попри те, що місія МАГАТЕ працює на майданчику станції вже сім місяців, ситуація на Запорізькій АЕС, як і раніше, залишається нестабільною.
Загрози ядерній безпеці надто очевидні, як і необхідність діяти зараз, щоб запобігти аварії з потенційними радіологічними наслідками для здоров'я та довкілля людей в Україні та за її межами. Тому я продовжую працювати над пропозицією щодо захисту станції, — сказав керівник агентства.
МАГАТЕ вже не планує створювати демілітаризовану зону навколо ЗАЕС
Гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі сказав, що створення демілітаризованої зони навколо Запорізької АЕС більше не розглядається.
За словами Гроссі, наразі йдеться про припинення бойових дій поряд з атомною електростанцією.
Ми не говоримо про демілітаризовану зону. Ми чудово розуміємо додаткові складності, які це принесе, особливо у зоні активних бойових дій. Це було б дуже складно зробити, перевірити, реалізувати.., — сказав Гроссі.
Гроссі пояснив, що має на увазі не територіальну демілітаризацію, а концепцію зобов’язань не атакувати станцію або не використовувати станцію для здійснення атак.
За його словами, переговори тривали вісім місяців.
Я дійшов висновку, що територіальне питання з різних причин для України може також розглядатися як легітимізація російської присутності, — пояснив Гроссі причини зупинення переговорів.
Читайте також:
ЗАЕС може втратити підключення до останньої резервної лінії електропередач
Окупанти набирають на ЗАЕС нефахових працівників через кадровий голод
РФ поширює фейк про відмову України створити захисну зону навколо ЗАЕС