ДНР осоромилася з вихвалянням Захарченка: в мережі сміються
Бойовики так званої ДНР в своїй пропаганді в соцмережах прирівняли ватажка бойовиків в окупованому Донецьку Олександра Захарченка до російського полководця Михайла Кутузова, головнокомандувача російською армією під час війни 1812 року. Про це повідомляє ONLINE.UA. «Патріоти "Дамбасса" прирівняли захерченка до Кутузова)», - поіронізували в коментарях до відповідних фото в Facebook спільноті «Церква свідків покращення».
Ні для кого не секрет, що Амазонка — найдовша у світі та найбільша за обсягом води річка, яка протікає через Південну Америку з Анд до Атлантичного океану. Проте лише нещодавно стало відомо, що мільйони років тому вона текла у протилежному напрямку.
Головні тези:
Зміна напрямку течії Амазонки сталася внаслідок підняття гірського масиву Анд, що спричинило створення нового басейну та розміщенням води.
Хмари, опади та ерозія, викликані підйомом Анд, вплинули на утворення водно-болотних угідь Пебас.
Напрямок течії Амазонки змінився в період від 5 до 10 мільйонів років тому.
Що стало відомо про Амазонку
Ще 20 років тому Рассел Мейпс — аспірант Університету Північної Кароліни — проводив дослідження відкладення річкових осадів.
Саме тоді він виявив цирконові мінерали, які могли походити лише зі східної частини континенту.
Що важливо розуміти, це суперечило сучасному напрямку течії Амазонки — із заходу на схід.
Ба більше, наголошується, що скам’янілості морських організмів, знайдені в незвичних місцях, вказували на те, що в минулому регіон міг мати інший гідрологічний режим.
Через які процеси все змінилося:
За словами геологів, насамперед йдеться про підняття Анд: у період від 65 до 145 мільйонів років тому виникла височина на північному сході Південної Америки. Минули роки, і розростання Анд стало ключовою причиною, що створило басейн, який почав заповнюватися водою. Це спричинило поступове зміщення напрямку течії.
Що важливо розуміти, річка має дуже плоский рельєф, де навіть невеликий нахил може змінити напрямок течії. З часом осади підняли територію, і річка почала текти до Атлантики.
Ерозія та кліматичний вплив: підйом Анд перехопив хмари, посилив опади та ерозію. Це сприяло утворенню водно-болотних угідь Пебас, які згодом стали частиною річкової системи.
На переконання науковців, головна зміна напрямку течії відбулася від 5 до 10 мільйонів років тому — надзвичайно швидко за мірками геологічного часу.