Перше судно, яке використало український чорноморський коридор, прибуло до Стамбула у Туреччині.
Джерело: Reuters
Україна забезпечить гуманітарний коридор у Чорному морі
Контейнеровоз Joseph Schulte під прапором Гонконгу, який на початку цього тижня покинув порт Одеси, перебував у порту з 23 лютого 2022 року.
Місцеві ЗМІ повідомили, що судно стане на якір у порту Амбарлі на півдні Стамбула.
Минулого тижня Україна оголосила про «гуманітарний коридор» у Чорному морі для виходу вантажних суден, які опинилися в заблокованими в портах після того, як РФ зірвала зернову угоду у липні.
Україна зазначила, що коридор буде використовуватися в першу чергу для евакуації суден, які застрягли в українських портах.
Звичайно, все буде проходити під наглядом Збройних сил України. Ми робимо все можливе для забезпечення безпеки, - сказав речник ВМС України Дмитро Плетенчук.
У першу чергу цей маршрут стосуватиметься таких суден, як контейнеровози, які застрягли в українських портах з початку війни, і на них не поширювалася зернова угода.
У РФ не коментували, чи дотримуватимуться вони судноплавного коридору.
Вихід РФ з зернової угоди
Нагадаємо, що 17 липня Росія заявила, що призупиняє свою участь у зерновій угоді.
Угода була укладена за посередництва ООН і Туреччини в липні минулого року і мала пом’якшити глобальну продовольчу кризу, дозволивши безпечно експортувати українське зерно.
Вона допомогла знизити ціни та послабити глобальну продовольчу кризу, оскільки Україна є великим виробником зернових та олійних культур.
Ціни на зернові та олійні культури вже зросли у відповідь на повідомлення про припинення участі Росії в угоді. Підвищення призведе до зростання цін на основні продукти харчування, такі як хліб і макарони у найближчі місяці.
У рамках зернової угоди Україна змогла експортувати 32,9 млн тонн сільськогосподарської продукції, у тому числі 16,9 млн тонн кукурудзи та 8,9 млн тонн пшениці.
Читайте також:
Перше судно з часу розірвання РФ зернової угоди вийшло з порту Одеси — Кубраков
Шантаж продовжується. РФ не бажає повертатися до "зернової угоди" — ISW
Влада ПАР вмовляє Росію відновити зернову угоду