Догралися: РФ потрапила в антирейтинг Євросоюзу
Категорія
Світ
Дата публікації

Догралися: РФ потрапила в антирейтинг Євросоюзу

Догралися: РФ потрапила в антирейтинг Євросоюзу
Джерело:  online.ua

Влада ЄС додала Росію до переліку країн, які систематично порушують права людини. Про це йде мова у постанові, прийнятій у понеділок, 18 лютого, на Раді ЄС із закордонних справ, передає ONLINE.UA з посиланням на ВВС.

Зазначається, що РФ п'ять разів у різному контексті згадується серед держав, що систематично порушують принципи демократії та права людини.

"Серед регіонів, де люди зазнають утисків, є незаконно анексовані Росією місто Севастополь, що у Криму, а також райони Східної України. До списку увійшли також Білорусь, Бурунді, Камбоджа, Китай, Іран, М'янма, Саудівська Аравія, Венесуела, Південний Судан, Туреччина, Зімбабве і низка інших", - сказано в повідомленні.

Варто зазначити, що 18 лютого Рада міністрів Євросоюзу під час засідання ухвалила так званий"азовський" пакет санкцій проти Російської Федерації. Це санкції у відповідь на російське втручання в роботу демократичних інститутів за кордоном, а також – за агресію в Україні.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, 23 країни цьогоріч потрапили до "чорного списку" Єврокомісії через фінансування тероризму та недостатню боротьбу з відмивання грошей. Цей перелік використовують європейські банківські установи при проведенні робіт із вказаними країнами.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Індія готова відмовитися від російської нафти після погроз Трампа

танкер
Джерело:  Bloomberg

Як вдалося дізнатися інформаційній агенції Bloomberg, державні індійські нафтопереробні компанії Bharat Petroleum Corp. і Hindustan Petroleum Corp почали поспіхом шукати альтернативних постачальників нафти замість країни-агресорки Росії.

Головні тези:

  • Потенційні вторинні санкції проти країн, що купують російську нафту, можуть суттєво підкосити економіку Росії.
  • Російські поставки стали важливим джерелом імпорту нафти для Індії, проте ситуація може різко змінитися уже незабаром.

Трампу вдалося налякати Індію

Згідно з даними журналістів, Індія поквапом шукає альтернативні джерела нафти в регіонах Близького Сходу, Північного моря та Середземномор'я.

Влада країни ухвалила таке рішення після гучних погроз американського лідера Дональда Трампа у бік країни-агресорки Росії.

Як відомо, очільник Білого дому нещодавно офіційно підтвердив, що готовий запровадити потужні вторинні санкцій проти країн, що купують російську нафту, якщо Москва не погодиться на перемир'я в Україні.

Після слів президента США ф'ючерси на нафту зросли, зокрема американський сорт West Texas Intermediate подорожчав на 3,1%.

Що важливо розуміти, Індія до 2022 року майже не купувала російську нафту, але після початку війни стала другим за величиною імпортером після Китаю.

Минулого року російські поставки забезпечили майже 40% її імпорту, переважно нафтою Urals із західних портів.

Дешеві російські ресурси дозволили Індії скоротити закупівлі з Близького Сходу та Африки.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?