Дослідники знайшли зв'язок між спортом та молодістю організма
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Дослідники знайшли зв'язок між спортом та молодістю організма

Дослідники знайшли зв'язок між спортом та молодістю організма
Джерело:  online.ua

За словами іноземних науковців, у мозку людей, які регулярно займаються спортом, виробляється більше білків, які зміцнюють зв'язок між нейронами. Дослідники звертають увагу на те, що вони сповільнюють старіння і не тільки.

Джерело: UCSF

Вчені назвали спорт одним із головних секретів вічної молодості

Як стверджують вчені, ефект зберігається навіть при вираженій деменції та інших нейродегенеративних захворюваннях, сповільнюючи їхнє прогресування.

Існують різні механізми, які пояснювали користь спорту проти старіння, однак тепер з'явилися і нові. Так, вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско вперше показали, що регуляція синаптичних білків пов'язана з фізичною активністю. Вона сприяє покращенню когнітивних результатів, - йдеться в повідомленні.

Під час нового масштабного дослідження вчені проаналізували понад 400 знімків головного мозку померлих людей похилого віку. У науковців були дані про рівень їхньої фізичної активності протягом останніх років, тож було вирішено дослідити вплив спорту на стан мозку.

Дослідники дійшли висновку, що у мозку людей, які не забували про фізичну активність протягом останніх років життя, містилося більше білків, які посилювали синаптичні зв'язки – вони забезпечували передачу інформації між нейронами.

По-перше, його захисну дію виявили навіть у людей, чий мозок був пронизаний токсичними білковими бляшками (вони пов'язані з хворобою Альцгеймера та іншими нейродегенеративними захворюваннями). Вчені вважають, що синаптична цілісність, ймовірно, послаблювала зв'язок між бета-амілоїдом і тау білком, уповільнюючи прогресування хвороби, - пише видання.

Фото — unsplash.com

Окрім того, наголошується, що захисний ефект поширювався не тільки на гіпокамп – центр пам'яті, – але й на інші області головного мозку.

На переконання одного із авторів дослідження, Вільяма Хонера, цілком можливо, фізична активність має глобальний підтримуючий ефект, зберігаючи і стимулюючи здорову функцію білків, які полегшують синаптичні зв'язки по всьому мозку.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?